Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Čtvrtek 23. ledna 2020 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Kopřivnice vs Draci Šumperk 2:1p

23.01.2020 - Kopřivnice vs Draci Šumperk 2:1p - Reportáž ze zápasu

Počasí

23.01.2020 - Čtvrtek

Teplota: 0 / -3 - Oblačno

24.01.2020 - Pátek

Teplota: -1 / -4 - Sníh

Zde je místo pro Vaši reklamu

Šumperské Pomněnky se vrací na ŠPEKU

04. dubna 2014 - 11:00

Zpět na seznam článků

Startuje přehlídku umění Olomouckého kraje

ŠPEK je název šumperského festivalu, který tradičně představuje umělce působící či pocházející z Olomouckého kraje. Devátý ročník nabídne nejenom divadlo, tanec, hudbu, výtvarné umění, kinematografii či týden regionálních specialit. „Veřejnost seznámíme s řadou umělců, kteří mají blízký vztah k našemu kraji. Představíme místní umělce, nebo slavné rodáky, kteří se prosadili na republikové úrovni, a prostor dostanou také tvůrci, kteří odsud nepocházejí, ale v našem kraji odvedli kus poctivé umělecké práce,“ uvedl  dramaturg přehlídky Ondřej Polák.

V nabitém programu si může každý najít „svůj šálek kávy“. Folkový fanoušci jistě uvítají, že se v rámci přehlídky Špek po letech vrací memoriál Šumperské pomněnky s kapelami Cop, BG Nova, Beg Bie Country a písničkářem Slávkem Janouškem v pátek 4.dubna.

pozvánka

Fanoušci jazzu a swingu si mohou vychutnat pro změnu koncert Richarda Pogody a legendární kapely Old Time Jazz band v čele s Jiřím Sedláčkem, který letos oslaví 75. narozeniny v pátek 25.dubna. Stejného jubilea se letos dožívá také taneční mistr Jiří Hrubý, kterému bude věnován komponovaný večer s názvem Promenáda Jiřího Hrubého v sobotu 26.dubna.

Přehlídka Špek má připravený program také pro příznivce výtvarného umění a kinematografie.

plakát ŠPEK

Obrazy vystaví v jižním křídle Domu kultury Šumperk Petr Válek od 9.dubna. Kino Oko promítne filmový dokument Apoštolové Slovanů, na kterém se podíleli také šumperští tvůrci v pondělí 14.dubna. Dlouholetý režisér Divadla Šumperk Jaromír Janeček přiveze na přehlídku Špek své představení Láska a párečky, ve kterém podává brilantní herecký výkon režisérova dcera a šumperská rodačka Kateřina Janečková. Na představení se můžete těšit ve středu 16.dubna

Online rezervace lístků ZDE

 

Autor: red.,dk

Fotogalerie

Další články z rubriky

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.