25.04.2024 - Dietos vs Golems - Pozvánka na zápas

21. ledna 2014 - 09:37

Dovezly od Labe dvě vítězství

Šumperské basketbalistky potvrdily play off zdroj foto:oddíl

Šumperské basketbalistky před odjezdem moc dobře věděly, co je čeká a nemine. Čekal je tuhý boj s družstvy, která toužila po play off a za určitých okolností mohly znepříjemnit cestu k  plánovanému postupu našich basketbalistek.

V sobotním utkání 18.ledna rezerva extraligové Slovanky byla velmi dobře připravená a dvanáct domácích hráček naznačovalo, že pro vítězství udělají vše.

Basket Slovanka P-H - TJ Šumperk

Šumperské hráčky se v základní sestavě Hejlová, Podhorná, Vlková, Valentová a Zelená nemohly chytit hlavně v zakončení a proměňování vyložených šancí. Domácí dobře bránili a tak po první čtvrtině vedli 12:10.

V polovině druhé čtvrtiny po zlepšené obraně a rychlých protiútocích se skóre otočilo, Petra Valentová v této čtvrtině zatížila konto domácích 12 body a po poločase již bylo vedení na straně našich hráček 33:26.

V druhé polovině utkání se domácí diváci i hráčky mohli jen dívat na skvělou obranu, na rychlé a přesné zakončení a tak i stav bodů ukazuje vše: 15:1 pro Šumperk.

Poslední čtvrtina již byla odehrána v poklidu a pohodě, základní pětka odpočívala na lavičce a šetřila síly na důležitý nedělní zápas.

Basket Slovanka P-H - TJ Šumperk 37:58 (12:10 26:33 27:48)

body:Valentová Petra 20, Podhorná Alexandra 15, Vlková Soňa 9, Zelená Martina 4, Kohoutová Renáta 3, Kozáková Jana 3, Hejlová Vendula 2, Knířová Pavlína 2, Eflerová Kateřina, Leštinská Petra, Ševčíková Šárka; střelba 3b.: 3 TH: 7/5

Nymburk se před víkendem netajil, že chce útočit na druhé popřípadě třetí místo tabulky, pro lepší nasazení do play off. Jelikož byl čas po skončení sobotního utkání, tak po přemístění a ubytování celé družstvo navštívilo halu nedělního utkání, kde hrála domácí proti poslednímu Týništi. Již pohled na domácí na jedné straně naháněl strach a obavy. V sestavě s extraligovou hráčkou a spoluhráčkou šumperské Aleny Huňkové Hamplovou z DSK Praha, která hrála výborně a po celé utkání byla tahounem domácího družstva.

Basketbal Nymburk - TJ Šumperk

Nedělní utkání 19.ledna začalo stejně jako sobotní, naše sestava stejná s jasným úkolem ubránit Hamplovou. Tuto dostala na starost Venďa Hejlová, která ji skvěle bránila a za první čtvrtinu nám dala pouze 2 body. Stav 14:15 pro hosty se líbil jen hostujícímu družstvu. V druhé čtvrtině opět zlepšená obrana a tlak na hráčky hlavně bez míče ukázala správný směr.

Domácí se jedna na jednu těžce prosazovali, když už se jim to podařilo, přišla výpomoc ze slabé strany s výborným doskokem a následně rychlý přechod do protiútoku se skvělou kombinací a zakončením. Skóre pomalu začalo narůstat a poločas skončil 29:37 pro hosty.

Opakovat se o třetí čtvrtině není potřeba, skvělá obrana a 13:3 pro Šumperk. Domácí se sice snažili, ale bylo jasné, kdo je na hřišti na tom lépe nejenom herně, ale i fyzicky. V poslední čtvrtině již došlo pouze ke kosmetické úpravě skóre a v klidu a pohodě se dohrálo.

Basketbal Nymburk - TJ Šumperk 49:70 (14:15 29:37 32:50)

body: Podhorná Alexandra 19, Vlková Soňa 14, Valentová Petra 13, Kohoutová Renáta 7, Kozáková Jana 6, Zelená Martina 6, Knířová Pavlína 3, Hejlová Vendula 2, Eflerová Kateřina, Leštinská Petra, Ševčíková Šárka střelba 3b.:  5 TH: 16/9

trenér Oldřich Sládek „Odjížděl jsem s obavami, jak zvládneme nejdůležitější víkend v sezóně. Připravovali jsme se na tréninku na změnu nejenom útočnou, ale i v obraně. Toto se podařilo, myšlenka účasti v play off také představovala zátěž, které jsme se v sobotu zbavili. Po sobotě jsme měli play off jistý, takže v neděli už jsem si spočítal, že když vyhrajeme, máme šanci skončit na druhém místě v tabulce za Olomoucí. Systém letošních soutěží říká, že z druhého místa družstvo nemusí hrát předkolo, které hrají družstva na 3. až 6. místě a postupuje do play off přímo, má před sebou vzhledem k lepšímu umístění i lepší šanci na postup do finále 2. ligy a zopakování úspěchu z loňské sezóny. Před sezónou byl cíl předkolo, to máme splněno, takže v posledním dvoukole máme doma družstva, která nás letos porazila a to Pelhřimov s extraligovými hradeckými hráčkami a Poděbrady doplněné z Trutnova. Když se zadaří, jsme druzí! Uděláme proto vše,“ zhodnotil po utkáních trenér Oldřich Sládek.

Autor: red.,O.Sládek, zdroj foto:oddíl