Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Pondělí 01. června 2020 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

VIDEO. Vlaky se vrací na zrekonstruovaný Negrelliho viadukt

31.05.2020 - VIDEO. Vlaky se vrací na zrekonstruovaný Negrelliho...

Počasí

01.06.2020 - Pondělí

Teplota: 19 / 9 - SkoroJasno

02.06.2020 - Úterý

Teplota: 18 / 8 - Oblačno

Zde je místo pro Vaši reklamu

Šumperské divadlo po nucené přestávce opět přivítá diváky

14. května 2020 - 15:19

Zpět na seznam článků

Zahájí provoz premiérou pohádky

Šumperské divadlo po nucené přestávce opět přivítá diváky

ilustrační snímek zdroj foto: archiv

Všechna divadla mají za sebou obtížné období bez diváků. „V čase nouzového stavu jsme se snažili diváky potěšit alespoň na sociálních sítích a koncem dubna jsme jako jedni z prvních začali opět zkoušet,“ uvedla tajemnice divadelního provozu Táňa Mládková.

Na Den dětí v pondělí 1. června zahájí divadlo provoz premiérou pohádky Dášeňka čili život štěněte. Děti se spolu se svými rodiči setkají s roztomilým štěňátkem Dášeňkou a budou společně s ní objevovat svět. Pohádku napsal Šimon Peták na motivy známé pohádky Karla Čapka a režie se ujala Tereza Říhová. Na první reprízu se můžete těšit 19. června.

Další premiérou bude 6. června interaktivní pohádka pro nejmenší děti ve věku od jednoho do tří let v doprovodu rodičů. „Jmenuje se Méďa Špuntík a má za cíl citlivě představit dětem svět divadla. I třetí premiéra je věnována dětem. Bude to Krkonošská pohádka v režii Pavla Gejguše a je připravena na pátek 12. června. Divadelní adaptaci známého Večerníčku napsala Božena Šimková. Postava Trautenberka, Krakonoše, Kuby, Anče a Hajného potěší určitě nejen děti, ale i všechny pamětníky slavného pohádkového seriálu. Všechny produkce pro děti začínají v šestnáct hodin“, upřesnila tajemnice.

V divadle nezapomněli ani na dospělé publikum. Na čtvrtek 18. června je od sedmnácti hodin připravena Srdcovka!. „Pod tímto názvem (zároveň se jedná i o motto příští divadelní sezóny) připravujeme pod režijní taktovkou ředitele divadla Matěje Kašíka scénické čtení, kde se představí nejen naši noví členové souboru. Diváky určitě potěšíme také naší úspěšnou inscenací Vinetůůů!, kterou uvedeme 20. a 26. června,“ zve k návštěvě Táňa Mládková.

Vstupenky na všechna představení zakoupíte on-line na webu Divadla Šumperk, nebo hodinu před začátkem představení v pokladně divadla.

Autor: red., T. Mládková

Fotogalerie

ilustrační snímek               zdroj foto: archiv

Další články z rubriky

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.