Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Čtvrtek 13. června 2024 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Draci oznamují velký comeback!

12.06.2024 - Draci oznamují velký comeback! - Po dlouhých deseti...

Počasí

13.06.2024 - Čtvrtek

Teplota: 18 / 7 - Oblačno

14.06.2024 - Pátek

Teplota: 20 / 6 - Oblačno

Zde je místo pro Vaši reklamu

Šumperské divadlo připravuje sedm premiér

11. srpna 2023 - 15:54

Zpět na seznam článků

Nečekaní hrdinové v nadcházející sezoně

Šumperské divadlo připravuje sedm premiér

Divadlo Šumperk zdroj foto: archiv

Šumperské divadlo čeká v nadcházející sezoně sedm premiér. Otevře ji Maryša bratrů Mrštíkových. Jedno z nejuváděnějších českých dramat se na šumperské jeviště vrací po téměř třiceti letech. I když ne tak úplně. Naposledy byla Maryša uváděna v prostorách D123, kde divadlo provizorně sídlilo po devastujícím požáru hlavní budovy.

Po venkovském dramatu se přesuneme v historii ještě dále. Diváci se mohou těšit na Lovce mamutů, legendární román, odehrávající se v paleolitu, který napsal Eduard Štorch. Na zbrusu novou adaptaci románu jsou srdečně zváni všichni, kdo četli, nebo se teprve chystají číst tento dobrodružný příběh. 

Třetím titul se odehrává v současnosti. Název zní Pekelnej večer & Past na blby. Jde o dvě francouzské jednoaktové komedie, jež dosud nebyly v ČR uvedeny. Poprvé je čeští diváci uvidí právě v Šumperku během jednoho večera. První je situační komedií, druhá si pohrává s žánrem politické satiry.

Následovat bude příběh o Habermannovi. Smrt tohoto bludovského mlynáře z období konce druhé světové války je dodnes opředena řadou mýtů a nejasností. Tímto titulem šumperská dramaturgie navazuje na vloni započatou sérii s regionem spjatých titulů. Předplatitelskou nabídku pak uzavře populární německá komedie Úča musí pryč!

Mimo předplatné budou zinscenovány dvě hry pro malou scénu Hrádek. Interaktivní monodrama 3testry herečky Ladislavy Jančíkové a pohádka pro nejmenší Hrnečku, vař!

Celá sezona nese podtitul Nečekaný hrdina, který je odkazem vztahujícím se nejen k titulům, ale i k šumperskému divadlu jako takovému, jež je samo o sobě nečekaným hrdinou, který zdolal řadu příkoří, s nimiž se musel ve své historii potýkat.

Autor: red., mus

Fotogalerie

Divadlo Šumperk              zdroj foto: archiv

Další články z rubriky

Exkluzivní Fotogalerie

VESELENÍ šumperské školky

VESELENÍ šumperské školky

Fotek: 93
Přidáno: 24.05.2024

Gastro festival Jídlo na ulici

Gastro festival Jídlo na ulici

Fotek: 65
Přidáno: 18.05.2024

Zábřeh - historická vozidla 2024

Zábřeh - historická vozidla 2024

Fotek: 109
Přidáno: 11.05.2024

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty   |    Nastavení souborů Cookies

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.

Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.