Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Pátek 29. září 2023 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Jesenická Dyňová slavnost

28.09.2023 - Jesenická Dyňová slavnost - Pobaví celou rodinu

Počasí

29.09.2023 - Pátek

Teplota: 23 / 13 - SkoroJasno

30.09.2023 - Sobota

Teplota: 21 / 10 - obcasny-Déšť

Zde je místo pro Vaši reklamu

Šumperské divadlo se představí v Praze

10. července 2022 - 11:40

Zpět na seznam článků

V prostorách Valdštejnské zahrady

Bude tomu už téměř deset let, kdy Divadlo Šumperk zavítalo se svou produkcí do Prahy. Dlouhé čekání se ovšem chýlí ke konci, činoherní soubor z Moravy navštíví hlavní město hned se dvěma tituly. Stane se tak v kouzelných prostorách Valdštejnské zahrady. Místo, kde sídlí Senát Parlamentu České republiky, je zároveň druhou největší pražskou zahradou. Rozlohou ji překonávají pouze ty, co patří k Pražskému hradu. Pravidelně se tam koná řada výstav, koncertů a samozřejmě také divadelní produkce. Ta šumperská se uskuteční během posledního srpnového víkendu.

Šumperské divadlo se představí v Praze zdroj: DŠ

Pátek 26. srpna bude patřit komedii „Kdo je tady ředitel?“. Populární adaptaci filmu Larse Von Triera o zkrachovalém herci, který je nastrčen na pozici šéfa korporátní společnosti, v Šumperku zrežíroval absolvent DAMU Mikoláš Tyc.

V sobotu 27. srpna přijde na řadu „Frankenstein“. Legendární hororový román Mary W. Shelley se v Šumperku dočkal nové adaptace, která děj posouvá do současnosti, nebo možná blízké budoucnosti. Hrdinou je mladý geniální vědec Viktor, jenž se kromě tvorby vynálezů věnuje rovněž popularizaci vědy na sociálních sítích. Vlivnému youtuberovi se ale jeden z jeho vynálezů vymkne. Tragikomedii nejen o Monstru, ale též o mužském egu, režijně zpracoval Michal Zetel, nový umělecký šéf Horáckého divadla v Jihlavě a bývalý ředitel Slováckého divadla v Uherském Hradišti.

Oba renomované režiséry shodou okolností spojuje minulost v legendárním brněnském Buranteatru, jehož režiséři s divadlem pravidelně spolupracují. „Naše divadlo se nachází geograficky poměrně dost daleko od kulturních center. Dvojdenní akce ve Valdštejnské zahradě je pro nás šance prezentovat, jaká představení u nás děláme. A to před diváky, kteří by si k nám za normálních okolností těžko hledali cestu. Jsme za tuto příležitost moc vděční, jmenovitě panu senátorovi Adámkovi, šumperskému rodákovi, bez kterého by se akci nepodařilo zorganizovat. Srdečně zveme všechny diváky, jakož i vážené kolegy z divadelní branže,“ dodává k akci Matěj Kašík, ředitel a umělecký šéf Divadla Šumperk, který stojí v jeho čele od léta 2013.

Obě hry, které byly nasazeny v divadelní sezóně 2021/22, budou k vidění v otevřených prostorách zahradního sálu ve 20.30 hodin. Vstupenky jsou již nyní k dispozici na síti goout.net.

Autor: red., DŠ

Fotogalerie

Další články z rubriky

Exkluzivní Fotogalerie

Čokoládové Losiny 2023 - III.

Čokoládové Losiny 2023 - III.

Fotek: 45
Přidáno: 28.09.2023

Čokoládové Losiny 2023 - II.

Čokoládové Losiny 2023 - II.

Fotek: 65
Přidáno: 26.09.2023

Čokoládové Losiny 2023 - I.

Čokoládové Losiny 2023 - I.

Fotek: 70
Přidáno: 26.09.2023

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty   |    Nastavení souborů Cookies

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.

Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.