Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Středa 01. února 2023 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Šumperačky bojovaly na Aerobic Tour

31.01.2023 - Šumperačky bojovaly na Aerobic Tour - Reportáž ze...

Počasí

01.02.2023 - Středa

Teplota: 3 / 2 - prehanky-Sníh

02.02.2023 - Čtvrtek

Teplota: 4 / 0 - Sníh

Zde je místo pro Vaši reklamu

Šumperské divadlo v květnu

01. května 2022 - 07:25

Zpět na seznam článků

Slibuje populární hosty i návrat oblíbených komedií

Šumperské divadlo v květnu

šumperské divadlo zdroj foto: archiv

Divadelní sezona 2021/22 se pomalu a jistě dostává do své poslední fáze. I tak ovšem na příznivce Divadla Šumperk v květnu čeká řada zajímavých akcí.

Těšit se mohou hned na tři představení hostujících souborů. Jako první se představí pražské Švandovo divadlo, které do Šumperka přiveze v sobotu 7. května Hadry, kosti, kůže, inscenaci, jež reflektuje soužití Jana Wericha a Vladimíra Holana na pražské Kampě. Velikány české kultury, kteří byli každý docela odlišný, ztvárnili Miroslav Hanuš a Luboš Veselý. Oba se za své výkony objevili v nominacích na cenu Thálie. V dalších rolích se představí bývalá opora souboru Divadla Šumperk Bohdana Pavlíková nebo Denisa Barešová.

V úterý 17. května pak budovu v Komenského ulici ovládnou hosté z Brna. Šest tanečních hodin v šesti týdnech z Divadla Bolka Polívky je oblíbeným představením pro dva herce, jimiž jsou Chantal Poullain a Martin Kraus. V závěru měsíce pak v sobotu 28. května přijede divadelní spolek Frída Martina Trnavského, který v Šumperku uvede komediální hru Rapper.

Nebudou to ovšem pouze hostující soubory, jež se v květnu postaví na jeviště. Spoustu večerů si budou moct diváci užít také s domácím souborem. Po několika měsících se na jeviště vrátí pikantní komedie o mužích a ženách Testosteron. V plánu jsou rovněž reprízy Kdo je tady ředitel?, současné komediální frašky z prostředí korporátu, nebo v dnešní době nanejvýš aktuální tragikomedie Strýček Váňa.

Autor: red., S. Singerová - mus

Fotogalerie

šumperské divadlo        zdroj foto: archiv

Další články z rubriky

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty   |    Nastavení souborů Cookies

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.

Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.