Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Pondělí 23. dubna 2018 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Řidička v Sobotíně přehlédla protijedoucího motorkáře

23.04.2018 - Řidička v Sobotíně přehlédla protijedoucího...

Počasí

prehanky-dest

23.04.2018 - Pondělí

Teplota: 21 / 11 - Přeháňky-Déšť

oblacno

24.04.2018 - Úterý

Teplota: 17 / 10 - Oblačno

Zde je místo pro Vaši reklamu

Šumperské gymnastky získaly dalších pět medailí

14. března 2017 - 07:31

Zpět na seznam článků

Ostravský čertík 2017

Šumperské gymnastky získaly dalších pět medailí

Ostravský čertík - závodnice ročník 2013 zdroj foto: GK Šumperk

 Dalším závodem v severomoravské metropoli byl 4. března Ostravský čertík, který pořádal oddíl T. J. Sokol Moravská Ostrava 1.

Na pohárový závod se vypravilo reprezentovat své město z Gymnastického klubu Šumperk dvanáct gymnastek. Ve dvojboji na lavičce a prostných za oddíl úplně poprvé nastoupila a hned zazářila Lucie Paraska. Svou kategorii nejmladších gymnastek ročníku 2013 vyhrála a vyhlášení vítězů si patřičně užívala. Další začínající gymnastky v kategorii ročníku 2011 měly již větší konkurenci a tak Hermanová Markéta obsadila pěkné 15. Místo a Chytková Gabriela 16. místo.

ročník 2011 zdroj foto: GK Šumperk

V kategorii ročníku 2009 nastoupilo do dvojboje na kladině a prostných celkem 25 závodnic. Tuto kategorii suverénně ovládly sestry Machytkovy. Již potřetí za sebou v tomto závodě zvítězila Lenka Machytková. Loňský úspěch si zopakovala i sestra Jitka, která si šla pro medaili stříbrnou za 2. místo. Oddílové kolegyně byly také úspěšné. Na 8. místě se umístila Janků Michaela a na 11. místě Jakubíková Karolína.

ročník 2009 zdroj foto: GK Šumperk

V další kategorii o rok starších děvčat si úspěch užívala i Anička Paraska, které těsně uteklo vítězství a obsadila stříbrnou příčku. Zvítězila závodnice z oddílu GK Vítkovice o 0,03 bodů.

ročník 2008 zdroj foto: GK Šumperk

Dalšího pěkného umístění v této kategorii, kde nastoupilo 23. závodnic  dosáhla i Diňová Amélie Anděla 5. místo a Paraska Marie 6. místo. Další kategorii ročníků 2007-2006 reprezentovala oddíl  Diňová Berenika a obsadila sice nepopulární, ale také hezké čtvrté místo.

ročník 2007-2006 zdroj foto: GK Šumperk

V poslední kategorii Žákyně A nastoupilo sedm závodnic. V této skupině se přestavila i zkušená Klára Peterková a s velkým bodovým náskokem zvítězila nad soupeřkami z T. J. Sokol Moravská Ostrava 1 a z Třince. Před nadcházející sezónou je zisk pěti medailí krásný výsledek práce děvčat a i trenérek.

kategorie žákyně A zdroj foto: GK Šumperk

Fanoušci sportovní gymnastiky budou mít v sobotu 18. března příležitost podpořit Šumperská děvčata na domácím 23. ročníku Memoriálu Petry Urbáškové, který oddíl GK Šumperk pořádá za podpory města Šumperk v gymnastické tělocvičně ZŠ Sluneční.

Autor: red., Dagmar Peterková, zdroj foto: oddíl

Fotogalerie

Ostravský čertík - závodnice ročník 2013           zdroj foto: GK Šumperk

Další články z rubriky

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama a inzerce   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.