Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Pátek 29. května 2020 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Profesionální hasič Martin Žaitlik odchází „do civilu“

28.05.2020 - Profesionální hasič Martin Žaitlik odchází „do...

Počasí

29.05.2020 - Pátek

Teplota: 16 / 8 - PoloJasno

30.05.2020 - Sobota

Teplota: 15 / 5 - Oblačno

Zde je místo pro Vaši reklamu

Šumperské muzeum připravuje výstavu hub

07. září 2017 - 10:32

Zpět na seznam článků

Nadšení houbaři mohou přinést hřiby na výstavu ve dnech 12. – 13. září

Šumperské muzeum připravuje výstavu hub

Šumperk - pozvánka na výstavu zdroj foto: VMŠ

Ve dnech 14. až 16. září proběhne ve Vlastivědném muzeu v Šumperku již 18. výstava hub. I letos bude během výstavy otevřena mykologická poradna, vedená profesorem Bronislavem Hlůzou.

Návštěvníci budou mít možnost nechat si své houby odborně určit, ale i poskytnut své nálezy k prezentaci. „Uvítáme jakékoliv druhy hub, které zájemci mohou odevzdávat na recepci šumperského muzea během úterý 12. září a středy 13. září,“ obrací se na veřejnost tisková mluvčí muzea Eva Šebestíková.

pozvánka na výstavu zdroj foto: VMŠ

Tradičně velký počet druhů hub vystavovaných na šumperských mykologických výstavách by autoři výstavy sami nebyli schopni zajistit. „Je to možné jen díky spolupráci s několika houbařskými nadšenci (např. z olomoucké mykologické poradny) a se studenty a profesory Střední odborné školy v Šumperku. Všem jim vděčíme za zdárný chod šumperských výstav hub a patří jim za to náš dík,“ přibližuje mluvčí.

pozvánka na výstavu zdroj foto: VMŠ

Výstava se koná v předsálí Rytířského sálu, plné vstupné je 20 korun, snížené 10 korun, pro děti do tří let je vstup zdarma.

Výstava bude doplněna výtvarnými pracemi žáků Základní školy a Mateřské školy Stará Ves. „Protože budou vystaveny živé houby, je konání výstavy časově omezeno na pouhé tři dny: ve čtvrtek a pátek od devíti do sedmnácti hodin. V sobotu od devíti do dvanácti hodin,“ upřesnila Eva Šebestíková.

pozvánka na výstavu zdroj foto: VMŠ

V souvislosti s konáním Výstava hub 2017 šumperské muzeum zve na přednášku „Jedlá, nebo jedovatá?“ a besedu s mykologem profesorem Bronislavem Hlůzou, která se koná v pátek 15. září v sedmnáct hodin v přednáškovém sále.                                  

Autor: red., M. Zmrhalová

Fotogalerie

Šumperk - pozvánka na výstavu                  zdroj foto: VMŠ

Další články z rubriky

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.