Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Pondělí 04. března 2024 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Do Retra míří legendární včelí medvídci

03.03.2024 - Do Retra míří legendární včelí medvídci - Pozvání...

Počasí

04.03.2024 - Pondělí

Teplota: 13 / 6 - SkoroJasno

05.03.2024 - Úterý

Teplota: 10 / 5 - obcasny-Déšť

Zde je místo pro Vaši reklamu

Šumperské muzeum v záři reflektorů

13. května 2023 - 12:42

Zpět na seznam článků

Pozvánka na GRANDiózní muzejní noc

Šumperské muzeum v záři reflektorů

pozvánka zdroj: VMŠ

Pavlínin dvůr šumperského muzea ožije v pátek 9. června od 18 hodin bohatým programem. Uskuteční se již 14. ročník muzejní noci.

Inspirací pro zvolené téma letošního ročníku byla aktuální muzejní výstava věnující se šumperskému hotelu Grand. Právě tam se totiž v minulosti soustředil společenský život v Šumperku s dnes již legendárními tanečními večery.

Díky muzejní noci bude možné jeden takový večer zažít znovu a vrátit se na chvíli do minulosti. „K tanci i poslechu návštěvníkům zahraje hudební skupina JKP – Jakub Knápek a přátelé, jejíž členové v hotelu Grand opakovaně účinkovali. Vystoupí profesionální tanečníci Veronika a Jiří Burdovi i taneční skupina Pouštní růže ze SVČ Doris. Dětem i dospělým zpříjemní večer také kouzelník Karel Pomahač a další animační programy. Samozřejmou součástí této akce je zpřístupnění několika muzejních výstav včetně Muzejíčka,“ zve tisková mluvčí VMŠ Eva Valová.

Už na nádvoří si zájemci budou moci vyslechnout krátké přednášky plné zajímavostí z výstav Hotel Grand v ŠumPERKu a Leo Slezak – hrdinný tenor ze Šumperka. „Vrcholem večera bude módní přehlídka společenských šatů ze 70. let. Na ní se kromě muzejníků budou podílet i profesionální kadeřníci Renata a Filip Cakirpaloglu a v roli modelek dámy z řad veřejnosti,“ přiblížila

K příjemně strávenému večeru neodmyslitelně patří také dobré jídlo a pití, kterého bude díky šumperským a zábřežským podnikům dostatek.

Autor: red., E. Valová

Fotogalerie

pozvánka               zdroj: VMŠ

Další články z rubriky

Exkluzivní Fotogalerie

Rapotínská basa 2024 - III.

Rapotínská basa 2024 - III.

Fotek: 30
Přidáno: 03.03.2024

Rapotínská basa 2024 - II.

Rapotínská basa 2024 - II.

Fotek: 36
Přidáno: 03.03.2024

Rapotínská basa 2024 - I.

Rapotínská basa 2024 - I.

Fotek: 66
Přidáno: 03.03.2024

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty   |    Nastavení souborů Cookies

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.

Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.