Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Sobota 20. července 2019 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

HOKEJ: Informace o vstupném

20.07.2019 - HOKEJ: Informace o vstupném - Ceny vstupného pro...

Počasí

20.07.2019 - Sobota

Teplota: 28 / 15 - Zataženo

21.07.2019 - Neděle

Teplota: 27 / 18 - Bouřky

Zde je místo pro Vaši reklamu

Šumperské muzeum zve na výstavu hub

09. září 2016 - 08:42

Zpět na seznam článků

Sběratelé se mohou pochlubit zajímavými „exponáty“

Šumperské muzeum zve na výstavu hub

křemenáč krvavý- jedlý, vzácný foto: Jiří Polčák VM

Polovina září se stala již tradičním termínem mykologických výstav ve Vlastivědném muzeu v Šumperku, ta letošní proběhne ve dnech 15. až 17. září.

I letos bude během výstavy otevřena mykologická poradna, vedená profesorem Hlůzou, mykoložkami Tejklovou a Deckerovou. Návštěvníci budou mít opět možnost nechat si své houby odborně určit a mohou také poskytnut své nálezy k prezentaci. „Předpokládáme, že zapojením co největšího počtu sběračů by se mohlo podařit vyrovnat, případně překonat rekord z roku 2014, kdy bylo vystaveno přes 320 druhů hub. Uvítáme jakékoliv druhy hub, které zájemci mohou odevzdávat na recepci šumperského muzea během úterý a středy (13. a 14. září),“ obrací se na veřejnost mluvčí muzea Eva Šebestíková.

O výstavě v roce 2014 jsme informovali ZDE

hlíva olivová - jedovatá foto: Jiří Polčák VM

Tradičně velký počet druhů hub vystavovaných na šumperských mykologických výstavách by autoři výstavy sami nebyli schopni zajistit. „Je to možné jen díky spolupráci s několika houbařskými nadšenci a se studenty a profesory Střední odborné školy v Šumperku. Jim vděčíme za zdárný chod šumperských výstav hub a patří jim za to náš dík,“ oceňuje dobrou spolupráci botanička šumperského muzea Magda Zmrhalová. Výstava se koná v předsálí Rytířského sálu, plné vstupné je 20 korun, snížené 10 korun. Děti do 6 let mají vstup zdarma.

Protože budou vystaveny živé houby, je konání výstavy časově omezeno na pouhé tři dny: ve čtvrtek a pátek od 9.00 do 17.00, v sobotu od 9.00 do 12.00. „Využijte proto tuto jedinečnou příležitost, přijďte a pozvěte i své známé,“ zve k návštěvě Eva Šebestíková.

Autor: red., M. Zmrhalová

Fotogalerie

křemenáč krvavý- jedlý, vzácný       foto: Jiří Polčák VM

Další články z rubriky

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.