Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Sobota 25. května 2024 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Podpora paliativní péči v kraji

24.05.2024 - Podpora paliativní péči v kraji - Nejvíce se zaměřuje...

Počasí

25.05.2024 - Sobota

Teplota: 20 / 15 - Bouřky

26.05.2024 - Neděle

Teplota: 23 / 13 - Přeháňky-Déšť

Zde je místo pro Vaši reklamu

Šumperské oslavy vypuknou na začátku června

29. května 2023 - 12:41

Zpět na seznam článků

Od 1. do 3. června

Šumperské oslavy vypuknou na začátku června

ilustrační snímek zdroj: archiv

Nabitý třídenní program nabídnou letošní Slavnosti města Šumperka, které proběhnou od čtvrtka 1. do soboty 3. června. Nabídnou divadelní představení, koncerty, den s historií a romantikou a také koncerty místní „ZUŠky“, dílničky SVČ Doris, dětské filmové představení v kině Oko nebo nostalgické jízdy historickými vlaky.

Slavnosti města Šumperka zahájí ve čtvrtek 1. června v letním divadle u vily Doris šumperské divadlo. Malým divákům nabídne Rychlebské pohádky, dospělým pak hru „Kdo je tady ředitel?“. Vstupné na dětské představení je padesát korun, na večerní sto korun.

Páteční večer pak nabídne hudební vystoupení v Pavlínině dvoře. Program zahájí hity legendární skupiny Lucie, které vzdá hold svým skvělým pojetím šumperský Lucie Tribute Band. Následovat bude strhující bubenická show v podání uskupení Tam Tam Batucada, plná energie, barev a emocí. Hlavní hvězdou večera bude muzikálový herec a rocker Václav Noid Bárta, jehož doprovodí kapela Bek Bek Clan. Vstupenky za sto padesát korun jsou již v předprodeji na portálu smsticket.cz.

Sobota 3. června se v sadech 1. máje – v parku u vily Doris ponese v duchu historie a romantiky. Dopoledne bude patřit vystoupením dětí i dospělých z místních spolků a volnočasových organizací, například z „mateřinky“ Borůvka, Tancáku, Folí de la fúl a Tornáda z „Dorisky“ či mimošumperského Intra s Marly. Chybět nebudou ani dámy z Angel's Tribe v čele s Petrou Ungrovou, která dopolední vystoupení připravuje. Akci doplní tvořivé dílničky v režii Střediska volného času Doris Šumperk s tematikou „Moje královská rodina“. Nedaleké kino Oko pak od 14 hodin nabídne filmové představení pro děti Zpívej 2 za zvýhodněnou „slavnostní“ cenu třicet korun.

Nosným tématem odpoledního programu bude výročí vpádu švédských vojsk do Šumperka roku 1643 a závěr slavností už tradičně připomene tzv. šumperský sněmu z roku 1490. Po celý den bude v sadech 1. máje probíhat jarmark s tradičními řemesly a dobovým zbožím, k dispozici budou atrakce pro děti a bohaté občerstvení. Středověký den završí velký kostýmovaný průvod městem k radnici a zpět, slavnostní ceremonie přijetí moravských a slezských stavů v Šumperku a ohňová show. Vstup na sobotní program v sadech 1. máje je zdarma.

Na sobotu 3. června navíc České dráhy připravily nevšední zážitek – výlet historickým vlakem s parní lokomotivou Rosnička 464.202 z roku 1956 do krásného okolí Šumperka. Vlak vyrazí po deváté ranní ze Zábřehu na Moravě do Šumperka, během dne poté parní lokomotiva s historickou soupravou pojede do Loučné nad Desnou a zpět a odpoledne se vrátí do Zábřehu.

Autor: red., mus. S. Singerová

Fotogalerie

ilustrační snímek              zdroj: archiv
program             zdroj: mus

Další články z rubriky

Exkluzivní Fotogalerie

VESELENÍ šumperské školky

VESELENÍ šumperské školky

Fotek: 93
Přidáno: 24.05.2024

Gastro festival Jídlo na ulici

Gastro festival Jídlo na ulici

Fotek: 65
Přidáno: 18.05.2024

Zábřeh - historická vozidla 2024

Zábřeh - historická vozidla 2024

Fotek: 109
Přidáno: 11.05.2024

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty   |    Nastavení souborů Cookies

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.

Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.