Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Čtvrtek 19. dubna 2018 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Juniorský maraton. Šumperští gymnazisté doběhli první!

19.04.2018 - Juniorský maraton. Šumperští gymnazisté doběhli...

Počasí

skorojasno

19.04.2018 - Čtvrtek

Teplota: 21 / 10 - SkoroJasno

skorojasno

20.04.2018 - Pátek

Teplota: 23 / 10 - SkoroJasno

Zde je místo pro Vaši reklamu

Šumperské pomněnky

04. března 2017 - 08:11

Zpět na seznam článků

Vzpomínka na hudebníka a skladatele Milana Žourka

Na tradiční přehlídku trampské a bluegrassové muziky Šumperské pomněnky, která se uskuteční v pátek 31. března v Domě kultury Šumperk, přijali pozvání legendární Malina Brothers, kteří na podzim absolvovali americké turné.

Kdo se někdy nachomýtl k české folkové, country nebo bluegrassové muzice, určitě mu bude právě příjmení Malina dost povědomé. Geniální muzikanti a sourozenci – banjista a fenomenální multiinstrumentalista Luboš (Druhá tráva), kytarista Pavel (Žalman a spol.) a houslista Pepa (Monogram) se totiž objevili jako hudebníci či producenti snad na všech důležitých albech daného žánru u nás, od kapely Lucie přes Pavla Bobka, Wabiho Daňka, Věru Martinovou nebo Lenku Filipovou.

Před několika lety na přání fanoušků založili kapelu Malina Brothers, do které následně přizvali i kontrabasistu Pavla Peroutku (Spirituál kvintet). „Po úspěšném turné v USA se zase těšíme na domácí publikum a nadcházející koncerty. Největší odměnou pro nás je, když si s námi lidé zpívají písničky, na kterých jsme vyrůstali, a vidíte, jak si atmosféru koncertů užívají. To je vlastně důvod, proč to všechno děláme," uvádí houslista Pepa Malina. 

Malina Brothers zdroj foto: d.k.

Koncert se uskuteční ve velkém sále DK Šumperk v pátek 31. března od sedmi hodin večer, kdy se posluchačům jako první představí šumperští Beg Bie Country, následovat bude kapela Goodwill, která slaví úspěchy jak v Čechách, tak v zahraničí. „Šumperské pomněnky pořádáme také jako vzpomínku na hudebníka a skladatele Milana Žourka,“ řekla produkční domu kultury Michaela Horáková. A na závěr se dočkáte vystoupení oblíbených Malina Brothers.

Vstupné je v předprodeji 190 korun a v den akce podraží o padesát korun.

Rezervace vstupenek ZDE

Autor: red., d.k., M. Horáková

Fotogalerie

Další články z rubriky

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama a inzerce   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.