Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Pondělí 14. října 2019 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Radka Fišarová, Anna Lukášková & Litera

14.10.2019 - Radka Fišarová, Anna Lukášková & Litera - Benefiční...

Počasí

14.10.2019 - Pondělí

Teplota: 19 / 12 - Oblačno

15.10.2019 - Úterý

Teplota: 21 / 14 - PoloJasno

Zde je místo pro Vaši reklamu

Šumperské zastupitelstvo se načas stěhuje do náhradních prostor

13. června 2015 - 09:35

Zpět na seznam článků

Je předpoklad, že do zasedačky na Rooseveltově ulici, se vrátí koncem roku

Šumperské zastupitelstvo se načas stěhuje do náhradních prostor

Šumperk - jednání ZM foto: sumpersko.net

V G-klubu v sadech 1. máje se odehraje příští schůze zastupitelstva v Šumperku. Komunální politici museli načas opustit svou „domovskou“ zasedací místnost v Rooseveltově ulici kvůli rozsáhlé rekonstrukci úřadovny v Jesenické, která odstartovala začátkem června. „Zastupitelstva se budou i v G-klubu odehrávat s plnou parádou – s mikrofony, ozvučením a také nahráváním. Chybět nemohou ani místa vyhrazená pro veřejnost,“ ujistil Petr Holub, tajemník šumperské radnice.

G-klubu v sadech 1. máje foto: sumpersko.net

Nejbližší jednání bude ve čtvrtek 18. června. Rokování zastupitelů může veřejnost přihlížet od 15.30 hodin. Ve stejnou chvíli jako zasedání městského parlamentu začíná také audiovizuální přenos na internetových stránkách šumperské radnice. „Na programu je prezentace Kina Oko. O provozu bude hovořit ředitel Kamil Navrátil, architekt Ivo Skoumal představí návrh úprav prostoru před biografem i foyeru, plánovaných pro nejbližší léta,“ přiblížil Holub.

program jednání ZM zdroj:mus

 

Odbor rozvoje města bude informovat o postupu investičních akcí. Zastupitelé se seznámí s plněním příjmů města a projednají dotace pro výkonnostní sport. Hovořit se bude o stavu životního prostředí i o hospodaření s komunálními odpady. Na program se dostanou rozpočtová opatření a také výhled. Chybět nebudou majetkoprávní záležitosti ani informace společnosti Vodohospodářská zařízení Šumperk. Zastupitelé se dozvědí také o petici obyvatel Horní Temenice, kteří protestují proti výstavbě bytového domu.

o petici obyvatel Horní Temenice jsme informovali zdroj: sumpersko.net

 

Politici opět projednají problematiku hudebního pavilonu ve Smetanových sadech. „Stávající altán se každopádně bude bourat. Zastupitelstvo by se však mělo rozhodnou pro konečnou podobu stavby, která ho nahradí,“ upřesnil Jan Přichystal, první místostarosta Šumperka. Existují dva návrhy a bude záležet na politicích, kterému z nich dají zelenou.

o problematice altánu jsme informovali zdroj: sumpersko.net

G-klub v Pavlínině dvoře bude představovat dočasné útočiště zastupitelů po dobu rekonstrukce úřadovny v Jesenické ulici, odkud se část pracovníků musela přestěhovat do zasedačky v Rooseveltově. Zastupitelé se tak vracejí do prostor, ve kterých rokovali v devadesátých letech a počátkem tisíciletí, dokud neposvětili vznik přístavby v Rooseveltově ulici. Sál by jim měl posloužit také po prázdninové přestávce při zářijovém, říjnovém a listopadovém jednání. Do moderní zasedačky se vrátí až po skončení rekonstrukce pravděpodobně v samém závěru roku.

Autor: red., V. Krejčí, foto: sumpersko.net

Fotogalerie

Šumperk - jednání ZM          foto: sumpersko.net

Související články

Další články z rubriky

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.