Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Úterý 30. listopadu 2021 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Opilá řidička po havárii usnula za volantem

30.11.2021 - Opilá řidička po havárii usnula za volantem - Kolize ve...

Počasí

30.11.2021 - Úterý

Teplota: 2 / 0 - Sníh

01.12.2021 - Středa

Teplota: 4 / 2 - obcasny-Déšť

Zde je místo pro Vaši reklamu

Šumpersko:Docestoval a má to za pět set tisíc

12. dubna 2013 - 23:11

Zpět na seznam článků

Vylepšený tachometr odhalili policisté v Bušíně

Šumpersko:Docestoval a má to za pět set tisíc

Šumpersko:Docestoval a má to za pět set tisíc zdroj foto:PČR

Ve středu 10. dubna po jedenácté hodině na Šumpersku byl hlídkou dopravního inspektorátu, která se zaměřuje především na řidiče nákladní dopravy a dodržovaní norem ADR, kontrolován pětapadesátiletý řidič z Rokytnice nad Jizerou, který řídil nákladní vozidlo Daewoo.

Bušín

„Vozidlo bylo vybaveno analogovým tachografem. Policisté vyzvali řidiče, aby jim předložil záznamový list ke kontrole. Data uvedená na záznamovém listu se policistům nezdála, a pojali podezření, že řidič má u snímače impulzů přiložen magnet. Po zevrubné kontrole bylo zjištěno, že snímač nevykazuje žádné známky poškození, nebyl zjištěn ani žádný magnet,“ uvedl tiskový mluvčí Josef Bednařík.

Důkladná silniční kontrola není záležitost pěti minut. Na to doplatil i řidič Daewa. V době kdy byl zastaven, tak mu záznamové zařízení vykazovalo dobu odpočinku. Vzhledem k tomu, že řidič nedokázal vysvětlit proč tomu tak je, tak následovala další důsledná prohlídka.

„Policisté se rozhodli pro celkovou kontrolu zařízení a kabeláže od snímače impulzů. Po provedené demontáži palubní desky byl zjištěn zásah do originální kabeláže, ze které vedla odbočka ke spínačům, které nebyly součástí výbavy vozidla. Díky důmyslnému zapojení si mohl řidič kdykoli zajistit bezpečností ostávku, přesto, že byl v pohybu,“ uvedl tiskový mluvčí.

Bušín

Řidič, který je i vlastníkem vozidla nejdříve tvrdil, že muselo dojít k závadě na tachografu. Postupem chvíle, kdy zjistil, že policisté vědí na co se zaměřit a co hledat, tak se k zásahu do zařízení přiznal. „Muž uvedl, že zařízení má ve vozidle již tři roky a nikdo do současné doby na to nepřišel. I když, o policejní hlídce věděl od kolegů, přesto nechal tachograf vypnutý, jelikož počítal s tím, že zásah do zařízení nebude odhalen,“ dodal tiskový mluvčí Josef Bednařík.

 S takto důmyslnou úpravou záznamového zařízení se policisté setkali vůbec poprvé.

Bušín

Manipulace se zařízením tachografu byla řidiči náležitě prokázána i zkušební jízdou, zadokumentována a oznámena k příslušným orgánům. Řidiči za prokázaný podvod a porušení sociálně právních předpisů hrozí sankce od pěti do deseti tisíc korun a dopravci sankce za správní delikt pět set tisíc korun.

Autor: red.,J. Bednařík , zdroj foto:PČR

Fotogalerie

Šumpersko:Docestoval a má to za pět set tisíc  zdroj foto:PČR

Další články z rubriky

Exkluzivní Fotogalerie

Čarovný les a BUBU CESTA II.

Čarovný les a BUBU CESTA II.

Fotek: 73
Přidáno: 11.11.2021

Čarovný les a BUBU CESTA I.

Čarovný les a BUBU CESTA I.

Fotek: 74
Přidáno: 11.11.2021

východ slunce Šumperk

východ slunce Šumperk

Fotek: 35
Přidáno: 29.10.2021

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.