Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Úterý 16. dubna 2024 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Nová aplikace sdílí informace o zřizovaných organizacích

15.04.2024 - Nová aplikace sdílí informace o zřizovaných...

Počasí

16.04.2024 - Úterý

Teplota: 12 / 7 - Zataženo

17.04.2024 - Středa

Teplota: 10 / 5 - Přeháňky-Déšť

Zde je místo pro Vaši reklamu

Šumperský DIETOS se připravuje na sezónu

25. března 2015 - 12:23

Zpět na seznam článků

Hráče klubu čeká třídenní soustředění

Šumperský DIETOS se připravuje na sezónu

TJ Šumperk Dietos foto: sumpersko.net

Klub amerického fotbalu TJ Šumperk Dietos v letošním roce nastoupí do pozměněného formátu soutěže a to hlavně z hlediska počtu hráčů na hřišti. Až doposud byli fanoušci šumperského klubu zvyklí navštěvovat utkání tzv. sedmičkového fotbalu, ale to je již od letoška věc minulá.

Česká asociace amerického fotbalu se rozhodla pro změnu, jelikož původní formát sedmičkového fotbalu byl takovou menší světovou raritou českého původu. Oproti tomu osmičková verze je již daleko více známější, a dopřává týmům možnost se případně porovnávat i s některými z evropských celků. To samozřejmě momentálně není případ šumperských Dietos, kteří se spíše v nadcházející sezóně budou snažit odčinit loňský nezdar, kdy jejich boje skončili již v základní skupině.

TJ Šumperk Dietos foto: sumpersko.net

Nicméně nic se nemění na tom, že Šumperk bude hrát nejnižší možnou soutěž s názvem DIVIZE IV a dle geografického rozdělení byl zařazen do skupiny VÝCHOD společně s mužstvy Přerov Mammoths, Vysočina Gladiators a Ostrava Steelers 2.

V neděli 12. dubna odstartují hráči Dietos sezónu svým prvním zápasem a hned v domácím prostředí proti týmu Ostravy. Ale ještě předtím je čeká soustředění v termínu 27. - 29. března, které se vedení klubu podařilo zajistit.

rozpis

Původním nápadem bylo uspořádat toto předsezónní soustředění ve větší dojezdové vzdálenosti od Šumperka, tak aby mělo trenérské duo Kolařík-Niče své ovečky pěkně pod kontrolou. Jenže finanční možnosti klubu tomuto nápadu nepřejí a tak se domácí lodivod společně s ostatními členy vedení klubu rozhodl pro variantu domácího soustředění. „Bohužel i letos nemohu být spokojen s docházkou hráčů a nejsme úplně připraveni, jak bych chtěl, i proto sem rád, že se nám podařilo uspořádat soustředění, bohužel z finančních důvodů musíme zůstat v Šumperku, ale program je nastaven tak, že využijeme plně celý den a jen na noc si hráči odjedou domů,“ uvedl trenér Jan Kolařík.

TJ Šumperk Dietos foto: sumpersko.net

I přesto, že se soustředění uskuteční v Šumperku, je pro hráče v průběhu tří dnů připraven výživný program, který jim dá vydechnout jen velmi zřídka. Kromě tréninků na ně čekají společné videorozbory a dále pak budou Dietos tužit partu během sobotního bowlingového utkání. „Soustředění bude mít vyloženě herní náplň, o žádnou kondiční přípravu nepůjde. Budeme pilovat obrané postavení i útočná schémata a něco málo individuálních dovedností. Pro trenéry to bude velmi náročné, jelikož každý trénink se bude nahrávat a ihned z něj dělat videorozbor, který příjde na řadu v sobotu po obědě a mám trošku strach, jak to stihneme během jedné hodiny připravit, bude to tedy i pro nás zkouška pracovat pod tlakem a v rychlosti,“ vysvětluje trenér.

TJ Šumperk Dietos foto: sumpersko.net

Celé soustředění by mělo být zakončeno přípravnou scrimmage (obdoba přátelského utkání) s jedním z mužstev ze Západní skupiny osmičkové ligy Trutnovem Rangers. „Věřím ale, že to hráči ocení, přinese jim to spoustu poznatků i sebereflexí a budeme tedy dostatečně připraveni na vyvrcholení celého soustředění ve formě scrimmage s cizím soupeřem. Poté máme pouze 14 dní do prvního zápasu sezóny a tak i něco málo času na dopilování chyb, které nám scrimmage odhalí, ale věřím, že těch chyb bude minimálně,“ zakončil Jan Kolařík.

Autor: red.,M. Kolařík

Fotogalerie

TJ Šumperk Dietos           foto: sumpersko.net

Další články z rubriky

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty   |    Nastavení souborů Cookies

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.

Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.