Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Sobota 31. července 2021 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Letní Flora Olomouc – Souznění s přírodou

30.07.2021 - Letní Flora Olomouc – Souznění s přírodou -...

Počasí

31.07.2021 - Sobota

Teplota: 25 / 16 - Bouřky

01.08.2021 - Neděle

Teplota: 19 / 14 - Bouřky

Zde je místo pro Vaši reklamu

Šumperský Džemfest má nadupaný program

22. září 2012 - 09:25

Zpět na seznam článků

Na Džemu zahraje legendární Mňága i nový objev Mandrage

Šumperský Džemfest má nadupaný program

Rockový festival Džemfest má už jasno, kdo bude hlavními magnety letošního 13. ročníku; legendární Mňága a Žďorp a současný objev Mandrage s hity Hledá se žena nebo Šrouby a matice. Obě hvězdné sestavy zahrají v šumperském kulturáku v pátek 19. října.

Dzemfest plakat

Program oblíbené akce schovává v rukávu ale i další esa. Na Džemfestu vystoupí  mezinárodně úspěšná kapela Charlie Straight z Třince a také další účinkující dorazí ze Slezska, o zábavu se totiž postará oblíbený moderátor Ruda z Ostravy. „Synci, já se na Džemfest těším, jak na moji starou po noční šichtě,“ sdělil naší redakci svérázný bavič.

Jak bývá dobrým zvykem, pořadatelé dají v programu prostor také novým talentovaným kapelám. Posluchači uslyší progresivní kapelu Mothers Angels z Litomyšle a jako vítězové vyhledávací soutěže Džemkap se představí formace VKV z Leštiny, jejíž osmičlennou sestavu tvoří čtyři bratři Kolčavovi.

Odra Polák„Vedle koncertů čeká na návštěvníky zcela nový zážitek. Poprvé si mohou vyzkoušet současný světový fenomén Silen Disco, tedy taneční párty v naprostém tichu,“ zve na Džemfest pořadatel Ondřej Polák a dodává: „I když připravujeme pro návštěvníky kromě muziky spoustu dalších festivalových atrakcí, tak já osobně se nejvíc těším na skvělou džemfestovou atmosféru, kterou umí vytvořit jedině šumperské publikum.“

Festival Džemfest vznikl před dvanácti roky, tehdy ještě jako malý studenstký happening. Dnes se jedná o prestižní akci s věrným a početným publikem.

Vedle hlavního večera chystají organizátoři pestrý doprovodný program. Od 12. do 24. října se uskuteční satelitní pořady v knihovně, H-clubu a kině Oko. „Na filmové scéně letos  promítneme kultovní snímek Pulp Fiction a zbrusu nový dokument o skupině Nazareth. V knihovně vystoupí v rámci Džemfestu ostřílený cestovatel a hudebník Karel Kocůrek,“ dodal Ondřej Polák.

Vstupenky na pátek 19. října, kdy Džemfest vyvrcholí v šumperském kulturáku koncerty skupin Mňága a Žďorp, Mandrage a dalších, jsou k mání od 3. září v Šumperku v pokladně DK  a prodejně Akord a v Zábřehu v Infocentru.

Více o festivalu ZDE

 

 

 

 

Autor: red.,dk

Fotogalerie

Další články z rubriky

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.