Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Neděle 24. října 2021 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Z historie kuchyňských pomocníků

24.10.2021 - Z historie kuchyňských pomocníků - Pozvánka do...

Počasí

24.10.2021 - Neděle

Teplota: 9 / 0 - SkoroJasno

25.10.2021 - Pondělí

Teplota: 11 / 4 - Jasno

Zde je místo pro Vaši reklamu

Šumperský FILMOVÝ KLUB představuje novinky pro rok 2013

16. prosince 2012 - 10:33

Zpět na seznam článků

Průkazky do filmového klubu nabídnou výhodné vstupné

Šumperský FILMOVÝ KLUB představuje novinky pro rok 2013

ilustrační snímek zdroj foto:kino Oko

V roce 2013 připravil FILMOVÝ KLUB pro své diváky příjemná překvapení. Dochází k základní změně promítacího dne. FK bude promítat filmy pro návštěvníky každou středu, což umožní promítnout více kultovních děl, zajímavých novinek nebo vítězných filmů z mezinárodních festivalů. Výrazně zvýhodněni budou diváci, kteří si zakoupí průkazku FK v ceně šedesáti korun.ilustrační snímek

V roce 2012 vzrostl počet členů filmového klubu. „Díky zájmu diváků jsme mohli nasadit více představení. Celkem 1439 návštěvníků vidělo pětačtyřicet představení, a to je pozitivní bilance“ vypočítává úspěch Kamila Šeligová, vedoucí filmového klubu v Šumperku.

Pro rok 2013 se podařilo získat partnera filmového klubu, Agenturu Kryštof. “Rozhodli jsme se podpořit filmový klub, protože nabízí zajímavé tituly. Díky našemu příspěvku budou filmy dostupnější většímu počtu lidí a hlavně studentům. S průkazkou na filmový klub koupí návštěvníci vstupenky na vybraná představení se zvýhodněním až 20 korun,“ řekla k partnerství s FK jednatelka společnosti Tereza Čechová. Průkaz člena klubu umožňuje zároveň získat slevu ze vstupného na zajímavé filmové semináře a festivaly nejen u nás ale i na Slovensku a v Polsku.

Mezi členy šumperského FK je velmi oblíbená Letní filmová škola v Uherském Hradišti. Každoročně se jí ze Šumperka zúčastňuje skupina cca deset nadšenců. „V roce 2012 jsme měli jedinečnou možnost setkat se na LFŠ s režiséry Carlosem Saurou, Istvánem Szabó nebo uhrančivým iránským režisérem Abbásem Kiarostamím,“ zmiňuje zajímavé možnosti Šeligová.

V roce 2013 se můžeme těšit na filmy: Sunset Blvd. režiséra Billyho Widera, Tenkrát na Západě, režiséra Sergia Leone nebo Big Lebowski bratrů Coenů. Bližší informace o promítaných filmech najdete na webových stránkách www.kinosumperk.cz.

„Rádi přivítáme další zájemce o šumperský filmový klub. Zajímají nás také vaše názory a náměty na promítané filmy. Zájemci, kteří pošlou svůj mailový kontakt, mohou být pravidelně informováni o aktuálním promítání FK v daném měsíci. Ještě stále máme co zlepšovat. Naše další aktivity bychom chtěli směřovat i na přehlídky filmů zajímavých režisérů. U vybraných českých titulů bychom rádi zajistili i účast tvůrců. Zakoupením průkazu podporujete činnost klubu a zároveň tím dáváte najevo, že máte zájem, aby se v místním kině promítaly kvalitní filmy,“ říká na závěr Šeligová.

 

Autor: red.,K.Navrátil, zdroj foto:kino Oko

Fotogalerie

ilustrační snímek         zdroj foto:kino Oko

Další články z rubriky

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.