Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Sobota 23. října 2021 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Žákyně sedmé třídy zachránila život mladšímu kamarádovi

22.10.2021 - Žákyně sedmé třídy zachránila život mladšímu...

Počasí

23.10.2021 - Sobota

Teplota: 9 / 4 - Oblačno

24.10.2021 - Neděle

Teplota: 10 / 0 - SkoroJasno

Zde je místo pro Vaši reklamu

Šumperský GK na MČR ve sportovní gymnastice

07. října 2021 - 13:05

Zpět na seznam článků

Reportáž ze závodu

Šumperský GK na MČR ve sportovní gymnastice

Šumperský GK na MČR ve sportovní gymnastice zdroj foto: GK

O víkendu 2. – 3. října se Ostrava zhostila pořádání Mistrovství ČR ve sportovní gymnastice. Byl to velice náročný víkend a členky Gymnastického klubu Šumperk se v gymnastické tělocvičně střídaly jak na běžícím pásu a trenérky si užily gymnastický maraton. První kategorií, kde měl Šumperk své zastoupení byla kategorie VS3A.

Zde si šumperský gymnastický klub brousil jazýček na medaile. Ale hned na prvním nářadí na kladině se zkušená závodnice Michaela Janků dopustila chyby, která byla potrestána pádem a naděje se začala rozplývat. V konečném součtu skončila na 19. místě. Zbylé dvě členky Barbora Grežová a Jitka Machytková se chopily šance a v celém čtyřboji makaly a dřina byla po zásluze odměněna 8. místem Barbory Grežové. Velké překvapení se konalo u Jitky Machytkové, která po zvládnutí všech prvků povinných sestav vystoupila na stupně vítězů a na krk ji byla zavěšena stříbrná medaile a stala se tak pro rok 2021 první vicemistryní ČR.

V podvečer nastoupila do závodu další tři děvčata kategorie VS5B – juniorky. Gymnastický klub reprezentovala Marie a Anna Paraska a Sabina Žandová, která se po MČR družstev v atletice přesunula ze stadionu v Ostravě do gymnastické haly. Sestry Paraska předvedly bezchybné sestavy na bradlech, ale zradila je kladina. Sabina na bradlech nezvládla povinný prvek a naděje na medaile se rozplynuly. Přesto děvčata nic nevzdala a dokončila závod na maximum. Jejich výkony stačily u Marie na 13. místo, o jednu desetinu za ní skončila Sabina na 14. místě a Anna byla 23.

V neděli dopoledne se představily nejmladší členky Gymnastického klubu Šumperk osmiletá Lucie Paraska a teprve sedmiletá Patricie Petrová. Pro postup na MČR musely dosáhnout hranici 72 bodů. Obě si s touto podmínkou poradily, a tak jsme se těšily na jejich výkony. Porota rozhodčích byla nemilosrdná a každá chybička byla potrestána. Důraz byl kladen na správnost provedení všech předepsaných prvků. Lucce nebyla uznána hrudní vlna, která ji v konečném součtu posunula na 14. místo a Patricii nevyšla stojka na kladině a na prostných kotoul vzad do stoje. Obsadila celkově 26. místo.

Odpoledne patřilo poslední výkonnostní kategorii VS2A, kam se z krajského přeboru kvalifikovala Markéta Hermannová. Byla žhavou kandidátkou na medaili a svoji roli favoritky v nabité konkurenci zvládla. Poslední vystoupení tak pro šumperský oddíl završila získáním třetího místa a může se pyšnit titulem druhé vicemistryně ve sportovní gymnastice žen pro rok 2021.

Autor: red., J. Žandová, zdroj foto: GK

Fotogalerie

 Šumperský GK na MČR ve sportovní gymnastice   zdroj foto: GK
Šumperský GK na MČR ve sportovní gymnastice   zdroj foto: GK
Šumperský GK na MČR ve sportovní gymnastice   zdroj foto: GK
Šumperský GK na MČR ve sportovní gymnastice   zdroj foto: GK
Šumperský GK na MČR ve sportovní gymnastice   zdroj foto: GKŠumperský GK na MČR ve sportovní gymnastice   zdroj foto: GK

Další články z rubriky

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.