Šumperský GK závodil na Slovensku

24. května 2018 - 21:43

Report ze závodu v Popradu

Šumperský GK závodil na Slovensku zdroj foto: klub - J. Žandová

Gymnastky GK Šumperk opět svými úspěchy ukázaly, že gymnastiku umí a dřina přináší ovoce. Vzorně reprezentovaly Šumperk, tentokráte u svých východních sousedů. Počátek úspěchu započal na čtyřicátém ročníku Poháru primátora města Poprad. Závod se konal  5. května ve třech kategoriích a pokaždé šumperské gymnastky vystoupaly na stupeň nejvyšší.

V nejmladší kategorii, ročník 2009 a mladší zvítězila Lenka Machytková, třetí byla Michaela Janků, osmá Valerie Navrátilová. Ročník 2007 - 2008 byl v režii šumperaček, kdy zvítězila Sabina Žandová před oddílovými kolegyněmi Marií Paraska a Kateřinou Friedlovou, pátá byla Anna Paraska. V kategorii 2006 a starší si zlato odvezla Adéla Osladilová, druhá skončila Klára Peterková a třetí Julie Hvižďová.

O týden později gymnasti zavítali do Bánské Bystrice. V sobotu proběhl závod chlapců, kde Matouš Nevrkla získal ve své kategorii páté místo a Lukáš Jakubík čtvrté místo. O něco úspěšnější byla děvčata. V závodě mladších žaček si Michaela Janků s čistě zacvičenými sestavami odváží pohár za třetí místo, Lenka Machytková byla šestá, Marie Paraska šestnáctá, její sestra Anna osmnáctá, Jitka Machytková třicátá, Amélie Diňová 34. a Markétka Hermannová – nejmladší závodnice ve startovním poli 35. z padesáti sedmi závodnic.

Velký úspěch zaznamenal Šumperk až v kategorii starších žaček, kde celkově zvítězila Klára Peterková a Kateřina Friedlová v těžké konkurenci byla devátá. Klára si z Bánské Bystrice odváží pohár i kov nejcennější za nejvyšší známku na kladině. V soutěži družstev Šumperk v kategorii mladších žaček získal stříbrný pohár a starší žákyně odváží bronz.

Mezi závody na Slovensku nejstarší závodnice absolvovaly kvalifikační závod v Brně  o postup na MČR. Pro šumperskou gymnastiku to byl černý den, kdy svoji závodní sezónu předčasně ukončila Sabina Žandová.

Kateřina Friedlová se v novém závodním programu v kategorii žákyň A (VS3A) dopustila chybiček, ale limit pro účast na MČR splnila. Svoje skóre se bude snažit vylepšit na dalším kvalifikačním závodě v Ostravě. Roli favoritky potvrdila v kategorii kadetek Klára Peterková, která se umístila na osmém místě a potvrdila si účast na MČR, které se bude konat počátkem června v Černošicích v hale Věry Čáslavské.

Holkám držíme pěsti a přejeme štěstí v dalších sportovních kláních.

Autor: red., J.Žandová, zdroj foto: oddíl GK Šumperk