Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Neděle 23. ledna 2022 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Druhý parkovací dům v Šumperku

22.01.2022 - Druhý parkovací dům v Šumperku - Má stát na...

Počasí

23.01.2022 - Neděle

Teplota: 1 / -8 - Oblačno

24.01.2022 - Pondělí

Teplota: 0 / -3 - Oblačno

Zde je místo pro Vaši reklamu

Šumperský GK závodil ve Zlíně

17. prosince 2021 - 12:48

Zpět na seznam článků

Reportáž ze Zlínského sněhuláka

Šumperský GK závodil ve Zlíně

GK Šumperk - nejmladší kategorie zdroj foto: GK

Ukončení sezóny členky Gymnastického klubu Šumperk zrealizovaly 11. prosince ve Zlíně. Tamní organizátoři připravili krásný závod plný hodnotných cen. Protože přálo počasí, závodnice před branami haly přivítal skutečný sněhulák. Závodilo se ve trojboji – bradla, kladina a prostná. U nejmladší kategorie kladinu nahradila lavička.

Do Zlína se sjelo v několika etapách patnáct zástupkyň. O první pohár se postarala v nejmladší kategorii 2015 a mladší Kateřina Stromšíková. Konečný bodový součet 25,450 jí přinesl krásnou stříbrnou pozici. Jen o 0, 15 setinek za ní na 4. místě skončila Tereza Štěpánková, která bohužel zaznamenala pád na prostných. Pro obě holčičky to byl úplně první závod v jejich začínající sportovní kariéře. Trénují pouhé tři měsíce, byly statečné a předvedly to nejlepší, co uměly. Už se těší na další závody.

V další kategorii 2014 už GK bral kov nejcennější zásluhou Ester Evjakové, i po nezdaru na bradlech stříbro brala Terezie Paraska, čtvrtá byla Adéla Jurásková a do první šestky se vešla ještě po nemoci pátá Viktorie Peduzzi. Výkony děvčat byly vyrovnané a rozdíly opravdu minimální. 

Kategorie 2013 měla jedinou zástupkyni Patricii Petrovou. Ta zaznamenala dva pády na kladině, ale přesto na ostatních nářadích zabojovala a odhodlanost ji vynesla na čtvrtou pozici. Patricie poprvé do sestavy na bradlech zařadila přechod z nižší žerdi na vyšší. A úspěšně.

Ročník 2012 reprezentovaly GK Ivana Svobodová a Klaudie Ďulíková. Obě byly úspěšné, zajely sestavy bez pádu, a tak není divu, že je rozhodčí ocenily vysokými známkami a Ivana získala zlatý pohár a její kolegyně Klaudie brala stříbro. Naopak se nedařilo děvčatům kategorie 2011. Nervozita je stále silnější a vyhrává nad oběma členkami. Přesto Eliška Langerová byla pátá a Adriana Směšná sedmá.

Poslední sled byl věnován nejstarším děvčatům. Ta předvedla skvělé výkony, a tak není divu, že to v každé kategorii cinkalo. Nejúspěšnější byla kategorie 2009. Na stupně vítězů se srovnaly všechny tři členky GK Šumperk a to v tomto pořadí: zlato Michaela Janků, stříbro Barbora Grežová a bronz Jitka Machytková.

Ročník 2008 vyhrála Marie Paraska a její sestra Anna byla třetí. Poslední vítěznou kategorií byl ročník 2007, kde měl Šumperk jedinou zástupkyni Sabinu Žandovou. Ta bezchybnými a náročnými sestavami porazila těžkou soupeřku Vivien Hilšerovou z Ostravy a po právu jí náleží zlato. „Děkujeme  rodičům za dodržení všech pravidel a včasný dovoz na závod, trenérkám Janě Žandové a Silvii Urbanové za vzornou přípravu, závodnicím za reprezentaci města Šumperka a rozhodčím za jestřábí oko. Nyní nastává období a čas na nácvik nových prvků. Veselé Vánoce a hodně štěstí a zdraví v novém roce,“ dodává za GK Jana Žandová.

Autor: red., Jana Žandová, zdroj foto GK Šumperk

Fotogalerie

GK Šumperk - nejmladší kategorie      zdroj foto: GK
GK Šumperk - rozcvička II.kategorie   zdroj foto: GK
GK Šumperk - rozcvička IV.kategorie   zdroj foto: GK
GK Šumperk - společné foto II. a III.kategorie  zdroj foto: GK
GK Šumperk-příprava na závod     zdroj foto: GK

Další články z rubriky

Exkluzivní Fotogalerie

Zima v Jeseníkách 2021

Zima v Jeseníkách 2021

Fotek: 18
Přidáno: 19.12.2021

Čarovný les a BUBU CESTA II.

Čarovný les a BUBU CESTA II.

Fotek: 73
Přidáno: 11.11.2021

Čarovný les a BUBU CESTA I.

Čarovný les a BUBU CESTA I.

Fotek: 74
Přidáno: 11.11.2021

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty   |    Nastavení souborů Cookies

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.

Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.