Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Neděle 23. ledna 2022 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Druhý parkovací dům v Šumperku

22.01.2022 - Druhý parkovací dům v Šumperku - Má stát na...

Počasí

23.01.2022 - Neděle

Teplota: 1 / -8 - Oblačno

24.01.2022 - Pondělí

Teplota: 0 / -3 - Oblačno

Zde je místo pro Vaši reklamu

Šumperský Gymnastický klub na MČR v Ostravě

10. prosince 2021 - 09:25

Zpět na seznam článků

Reportáž ze závodu

Šumperský Gymnastický klub na MČR v Ostravě

Šumperský Gymnastický klub na MČR v Ostravě zdroj foto: GK

První prosincový víkend byl v Ostravě věnován MČR ve sportovní gymnastice žen družstev.  Šumperk měl své zastoupení zásluhou dvou družstev Gymnastického klubu v sobotním závodě II. ligy. Byl jedinečný postavením dvou družstev v jedné soutěži. Z důvodu epidemiologických nařízení byla pro organizátory soutěž náročná, ale zvládli to na výbornou. 

Závodilo se ve třech sledech na přeskoku, bradlech, kladině a prostných. První družstvo se předvedlo v prvním sledu, které postoupilo na základě udělení divoké karty. Své úlohy se zhostilo skvěle, když po prvním sledu si drželo krásnou bronzovou příčku.

Nejmladší závodnice družstva Markéta Hermannová měla v konečném součtu nejvyšší známku obtížnosti na kladině a Barbora Grežová čtvrtou nejvyšší známku v celkovém součtu na prostných. Kvarteto doplnily sestry Anna a Marie Parasky. Děvčata bojovala o přímý postup  a další postupové místo pro příští rok pro olomoucký kraj. Bohužel tento úkol o 0,65 setin nesplnily. Přesto za jejich výkon jim náleží obrovská pochvala. Každodenní tvrdý a náročný trénink během tří měsíců proměnily ve skvělý výsledek a z Ostravy si odváží krásné 15. místo z 24 družstev.

Členkami druhého družstva byla Michaela Janků, Sabina Žandová a sestry Lenka a Jitka Machytkovi. Děvčata se představila v posledním, třetím sledu. Začínala na bradlech, kde odvedla skvělou práci a spolu s Prostějovem měla nejvyšší známku na tomto nářadí a zasloužené první místo. Skvěle rozjetý závod zhatila kladina.

Sestavu bez pádu zaznamenala pouze Sabina Žandová a za kladinu děvčata získala až osmou pozici, na prostných i přes nejvyšší známky za obtížnost to stačilo na šestou příčku a na přeskoku zakončila děvčata své vystoupení saltovým skokem Cukuhara desátým místem.  I přes chybičky členky GK Šumperk odvedly skvělou práci, za kterou získaly nepopulární čtvrté místo. Na třetí pozici jim chybělo 1,35 bodu. Škoda. Už je to ale naší „tradicí“, a tak trenérka Silvie Urbanová doufá, že příští rok se prokletá čtvrtá pozice promění v medailovou příčku a děvčata vystoupí na stupínek. První místo by znamenalo postup do I. ligy.

V jednotlivcích se dařilo zkušené a ostřílené závodnici Sabině Žandové, která získala jako družstvo bramborovou medaili – 4. místo, 16. místo si vybojovala Jitka Machytková, 18. místo Barbora Grežová, 25. Lenka Machytková, 35. Marie Paraska, 39. místo duo Markéta Hermannová a Michaela Janků a 55. Anna Paraska.

Autor: red., Jana Žandová, zdroj foto GK Šumperk

Fotogalerie

Šumperský Gymnastický klub na MČR v Ostravě   zdroj foto: GK
Šumperský Gymnastický klub na MČR v Ostravě   zdroj foto: GK
Šumperský Gymnastický klub na MČR v Ostravě   zdroj foto: GK
Šumperský Gymnastický klub na MČR v Ostravě   zdroj foto: GK
Šumperský Gymnastický klub na MČR v Ostravě   zdroj foto: GKŠumperský Gymnastický klub na MČR v Ostravě   zdroj foto: GK

Další články z rubriky

Exkluzivní Fotogalerie

Zima v Jeseníkách 2021

Zima v Jeseníkách 2021

Fotek: 18
Přidáno: 19.12.2021

Čarovný les a BUBU CESTA II.

Čarovný les a BUBU CESTA II.

Fotek: 73
Přidáno: 11.11.2021

Čarovný les a BUBU CESTA I.

Čarovný les a BUBU CESTA I.

Fotek: 74
Přidáno: 11.11.2021

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty   |    Nastavení souborů Cookies

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.

Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.