Středa 19. ledna 2022 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Nové zkušební otázky v autoškolách lépe připraví

18.01.2022 - Nové zkušební otázky v autoškolách lépe připraví -...

Počasí

19.01.2022 - Středa

Teplota: 0 / -4 - Zataženo

20.01.2022 - Čtvrtek

Teplota: 1 / -3 - Sníh

Šumperský Klub Gemini představí špičkové osobnosti

06. ledna 2022 - 18:26

Zpět na seznam článků

Nový pořad domu kultury

Šumperský Klub Gemini představí špičkové osobnosti

kardiochirurg Jan Pirk zdroj foto: DK

Kardiochirurg Jan Pirk, publicista a spisovatel Aleš Palán a psychiatr Cyril Höschl budou prvními hosty Klubu Gemini, který připravil pro letošní rok Dům kultury Šumperk.

Přednášky nebo besedy věnované životnímu stylu budou probíhat jednou za měsíc v G-klubu. „Klub Gemini nabídne zajímavá setkání s osobnostmi, které mají co říct k životnímu stylu. Zvát budeme výjimečné profesionály z různých oborů. Předpokládáme, že tato setkání přitáhnou lidi, které spojuje určité téma nebo ty, kteří přemýšlí nad svým životním stylem a zajímá je prevence. První klubové setkání se uskuteční v úterý 25. ledna od 17 hodin a nabídne přednášku profesora Jana Pirka nazvanou Emoce od srdce,“ zve do Domu kultury Šumperk jeho jednatelka Hana Písková.

Přední český kardiochirurg bude přednášet o emocích, typech stresu, psychických i tělesných reakcích a adaptaci na stres. Pro velký zájem se nyní jeho přednáška přesouvá do velkého sálu domu kultury. Součástí akce bude autogramiáda knih ve spolupráci se šumperským knihkupectvím Kosmas.

Únorovým hostem Klubu Gemini bude novinář, publicista a spisovatel Aleš Palán, který mapoval život lidí, kteří odešli mimo systém a žijí jako poustevníci na Šumavě. K jeho nejznámějším knihám patří kniha o nich nazvaná Raději zešílet v divočině. Setkání s Alešem Palánem proběhne v úterý 16. února od 18 hodin a bude doplněno promítáním a autogramiádou knih.

Třetí osobností, která přijala pozvání do Klubu Gemini je psychiatr Cyril Höschl. Ve středu 23. března od 18 hodin bude mluvit o stresu, naučené bezmocnosti a syndromu vyhoření. Místem dalších dvou setkání bude G-klub u domu kultury. Hosté Klubu Gemini budou nejen přednášet, ale také odpovídat na dotazy návštěvníků.

Vstupné na každý z programů bude stát 120 korun v předprodeji a 150 korun na místě. „Doporučuji zájemcům, aby si vstupenky zajistili včas, protože hosty našich klubových setkání budou velmi vytížení odborníci, se kterými se jen tak nesetkáte a kapacita G-klubu je omezená,“ dodává jednatelka domu kultury.

Autor: red., Michaela Horáková - DK, zdroj foto: DK

Fotogalerie

kardiochirurg Jan Pirk                zdroj foto: DK
publicista a spisovatel Aleš Palán   zdroj foto: DK
psychiatr Cyril Höschl               zdroj foto: DK

Další články z rubriky

Kreslený humor netradičně v muzeu

Kreslený humor netradičně v muzeu

VOM zve na výstavu Lubomíra Lichého

Zábřežské Welzlování 2022 začíná 13. ledna

Zábřežské Welzlování 2022 začíná 13. ledna

Pozve i na setkání s Dinou Štěrbovou

Legendární stroje Leonarda Da Vinciho

Legendární stroje Leonarda Da Vinciho

Budou k vidění v Galerii Šantovka

Exkluzivní Fotogalerie

Zima v Jeseníkách 2021

Zima v Jeseníkách 2021

Fotek: 18
Přidáno: 19.12.2021

Čarovný les a BUBU CESTA II.

Čarovný les a BUBU CESTA II.

Fotek: 73
Přidáno: 11.11.2021

Čarovný les a BUBU CESTA I.

Čarovný les a BUBU CESTA I.

Fotek: 74
Přidáno: 11.11.2021

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty   |    Nastavení souborů Cookies

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.

Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.