Čtvrtek 25. července 2024 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Dny lidové architektury

25.07.2024 - Dny lidové architektury - Hanácká obec Cholina oživila...

Počasí

25.07.2024 - Čtvrtek

Teplota: 23 / 14 - PoloJasno

26.07.2024 - Pátek

Teplota: 25 / 11 - Zataženo

Šumperský Pavlínin dvůr během prázdnin ožije festivaly

24. června 2024 - 12:43

Zpět na seznam článků

Pod širým nebem

Šumperský Pavlínin dvůr během prázdnin ožije festivaly

Pavlínin dvůr zdroj foto: archiv sumpersko.net - M. Jeřábek

Šumperský dům kultury zanedlouho odstartuje sezónu letních festivalů pod širým nebem, které se těší nejen u místních návštěvníků velké oblibě.

Historický areál Pavlínina dvora v srdci města se opět stane kulturním místem, kde se letos potkají jak milovníci trampských písní a táborových ohňů, tak příznivci rockových kytarových riffů. „Srdečně vás zveme na pohodové letní večery plné hudby, skvělého občerstvení a setkání s přáteli ze širokého okolí. Kromě večerního programu slavností Šumný Šumperk, který se uskutečnil v sobotu 1. června, pro vás připravujeme na pátek 12. července posedmnácté tradiční Šumperské Pomněnky a na pátek 23. srpna už 16. ročník Revival Invaze,“ zmínila produkční domu kultury Michaela Horáková.

Oba dva zmíněné festivaly mají v Šumperku dlouholetou tradici a diváci se každoročně nemohou dočkat, s jakým programem pořadatelé přijdou.

Letos na přehlídce trampské, country a bluegrassové muziky zahrají skupiny Bokomara, Blaf a se svým sólovým vystoupením po letech do našeho města zavítá i Pavlína Jíšová. „Na Revival Invazi, která se uskuteční předposlední srpnový pátek, pak žánrově lehce přitvrdíme a rozloučíme se stylově s letní sezónou. Tentokrát nás svou návštěvou poctí revivaly hvězdných kapel Metallica a Red Hot Chilli Peppers, dále nebude chybět zástupce československé hudební scény – legendární Elán,“ zve příznivce rockové a popové muziky produkční.

Ve dnech 30. srpna až 1. září budou moci Šumperané poprvé navštívit v Pavlínině dvoře největší putovní Burger street festival a ochutnat ty nejlepší burgery široko daleko. Akci připravuje brněnský Burger festival ve spolupráci s Domem kultury Šumperk.

Vstupenky na všechny hudební večery v Pavlínině dvoře zakoupíte nyní online přes stránky SMSticket a ve všední dny v odpoledních hodinách také v pokladně domu kultury. Vstup na Burger street festival pak bude zdarma.

Autor: red., M. Horáková,

Fotogalerie

Pavlínin dvůr           zdroj foto: archiv sumpersko.net - M. Jeřábek
pozvánka            zdroj: d.k.
pozvánka            zdroj: d.k.
pozvánka            zdroj: d.k.

Další články z rubriky

Dny lidové architektury

Dny lidové architektury

Hanácká obec Cholina oživila tradice

Karel IV. v silničním muzeu

Karel IV. v silničním muzeu

Pozvánka na výstavu

Exkluzivní Fotogalerie

Den s Horskou službou III.

Den s Horskou službou III.

Fotek: 72
Přidáno: 22.07.2024

Den s Horskou službou II.

Den s Horskou službou II.

Fotek: 68
Přidáno: 22.07.2024

Den s Horskou službou I.

Den s Horskou službou I.

Fotek: 91
Přidáno: 22.07.2024

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty   |    Nastavení souborů Cookies

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.

Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.