Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Středa 07. června 2023 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Gymnastky TJ Šumperk závodily v Prostějově

07.06.2023 - Gymnastky TJ Šumperk závodily v Prostějově - Reportáž...

Počasí

07.06.2023 - Středa

Teplota: 22 / 10 - Zataženo

08.06.2023 - Čtvrtek

Teplota: 25 / 13 - Zataženo

Zde je místo pro Vaši reklamu

Šumperský Pavlínin dvůr ožije čtyřmi festivaly

04. května 2023 - 14:46

Zpět na seznam článků

Pod širým nebem

Šumperský Pavlínin dvůr ožije čtyřmi festivaly

Šumperský Pavlínin dvůr ožije čtyřmi festivaly zdroj foto: archiv sumpersko.net

Dům kultury Šumperk zanedlouho odstartuje sezónu letních festivalů, které mají nejen u místních návštěvníků velkou oblibu. Historický areál Pavlínina dvora v srdci města se tak stane kulturním místem, kde se letos potkají jak milovníci muzikálových hitů, trampských písní a táborových ohňů, tak příznivci tvrdých kytarových riffů.

Hned první velkou událostí bude koncert ke Slavnostem města Šumperka. V pátek 2. června celý večer zahájí hity legendární skupiny Lucie. Svým skvělým pojetím vzdá hold jedné z nejlepších českých kapel její šumperský Lucie Tribute Band.

Následovat bude strhující bubenická show v podání Tam Tam Batucada, která je plná energie, barev a emocí. ️A hlavní hvězdou večera bude muzikálový herec a rocker s něhou v hlase Václav Noid Bárta s kapelou Bek Bek Clan. „Letošní třetí ročník festivalu ŠPEK na vzduchu se dramaturgicky zaměří na ty umělce, kteří umějí pobavit lidi s neobyčejným zápalem, kontakt s publikem je pro ně důležitý a ani velká popularita nebo úspěšnost na sociálních sítích neutlumuje jejich zájem setkávat se s fanoušky a posluchači naživo,“ říká dramaturg Ondřej Procházka. Pozvání do Šumperka na pátek 23. června přijaly kapely UDG, Děda Mládek Illegal Band, Byt číslo 4 a zpěvák Ondřej Ruml.

V letošním letním programu nebudou chybět i dva festivaly, které v Šumperku mají dlouholetou tradici. Tím prvním je přehlídka trampské, country a bluegrassové muziky Šumperské Pomněnky, kdy publikum v pátek 14. července potěší vystoupení trojlístku BG Nova, Vodopád a Malina Brothers.

Předposlední srpnový pátek pak 15. ročníku Revival Invaze žánrově přitvrdí. „Za doprovodu rockových revivalových kapel Deep Purple / Blockbuster Tribute, Guns N' Roses Tribute Czech Republic a Wanastowi Vjecy Revival se rozloučíme s letní sezónou. Tento festival se každoročně těší velké návštěvnosti ze širokého okolí,“ zve příznivce rockové hudby Michaela Horáková.

Vstupenky na všechny uvedené festivaly zakoupíte online přes SMSticket a osobně v pokladně domu kultury. Začátek hudebního programu v Pavlínině dvoře je vždy od devatenácti hodin.

Autor: red., M. Horáková, zdroj foto: archiv sumpersko.net, d.k.

Fotogalerie

Šumperský Pavlínin dvůr ožije čtyřmi festivaly zdroj foto: archiv sumpersko.net
Děda Mládek Illegal Band  zdroj foto: d.k.
Lucie Tribute Band   zdroj foto: d.k.
Malina Brothers    zdroj foto: d.k.
Tam Tam Batucada   zdroj foto: d.k.UDG                zdroj foto: d.k.
Wanastowi Vjecy Revival    zdroj foto: d.k.

Další články z rubriky

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty   |    Nastavení souborů Cookies

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.

Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.