Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Úterý 16. srpna 2022 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Ani praktické, ani oblíbené

16.08.2022 - Ani praktické, ani oblíbené - Už šestnáct let lze v...

Počasí

16.08.2022 - Úterý

Teplota: 29 / 16 - SkoroJasno

17.08.2022 - Středa

Teplota: 30 / 15 - SkoroJasno

Zde je místo pro Vaši reklamu

Šumperský Pavlínin dvůr ožije festivaly

27. června 2022 - 16:39

Zpět na seznam článků

Pod širým nebem

Šumperský Pavlínin dvůr ožije festivaly

AC DS zdroj foto: DK

Dům kultury Šumperk opět na letní měsíce připravuje open-air festivaly Šumperské Pomněnky a Revival Invaze, které mají u místních návštěvníků velkou oblibu.

Historický areál Pavlínina dvora v srdci města se tak stane kulturním místem, kde se letos potkají jak milovníci trampských písní a táborových ohňů, tak  příznivci tvrdých kytarových riffů. „Oba zmiňované festivaly mají v Šumperku už dlouholetou tradici. Vloni se navíc Šumperské Pomněnky poprvé konaly pod širým nebem, což návštěvníci velmi ocenili, proto i letos trampské, country a bluegrassové skladby rozezní Pavlínin dvůr,“ uvedla produkční domu kultury Michaela Horáková.

V pátek 8. července celý program odstartuje místní seskupení AG4 známými skladbami od Vlasty Rédla nebo Čechomoru. Jako druhá v pořadí se místnímu publiku představí opavská šestičlenná kapela Bluegrass Comeback, která slaví velké úspěchy i v zahraničí. A nejedno trampské srdce zaplesá u vystoupení hlavní hvězdy večera, tou bude Vojta Nedvěd společně se skupinou Tie Break. Určitě zazní nestárnoucí hity Růže z papíru, Jsem jenom chlap nebo Stánky.

Předposlední srpnový pátek pak na Revival Invazi žánrově přitvrdíme. „Společně se opět stylově za doprovodu revivalových kapel rozloučíme s letní sezónou. Tento festival se každoročně těší velké návštěvnosti ze širokého okolí a nejinak tomu určitě bude i na letošním 14. ročníku,“ zve příznivce rockové muziky dramaturg domu kultury Ondřej Procházka. Jako první vás k tanci a zpěvu vyzve valašská kapela Rockoví Lišáci. V čele stojí zpěvák Pavel Zdráhal, jehož barva hlasu je věrně podobná rockerovi Jiřímu Schelingerovi. Během vystoupení zazní nejen jeho skladby, ale i celá mozaika českých hitů od Katapultu, Turbo, Václava Neckáře, Karla Gotta, Kamila Střihavky až po Arakain.

Pozvání přijaly i další dvě špičkové kapely. Tou první je Rolling Stones Revival Brno, která slibuje autentické vystoupení plné zběsilé choreografie a rebelských kostýmů, přesně jak jsme u „Stounů“ zvyklí. A celý večer zakončí AC/DS revival - nejstarší český tribude této celosvětově slavné australské party. Pecky jako Highway to Hell, Rock N Roll Train nebo Back In Black dokážou do víru zábavy strhnout každého.

Vstupenky na oba uvedené festivaly zakoupíte online na SMS ticket a stojí 250 korun v předprodeji, v den konání cena vstupného poskočí o padesát korun. Začátek hudebního programu v Pavlínině dvoře je vždy v sedm hodin večer.

Autor: red., Michaela Horáková, zdroj foto: DK

Fotogalerie

AC DS  zdroj foto: DK
Vojta Nedvěd           zdroj foto: DK
Rolling Stones   zdroj foto: DK

Další články z rubriky

Exkluzivní Fotogalerie

Výstava mečíků v Rapotíně III.

Výstava mečíků v Rapotíně III.

Fotek: 63
Přidáno: 06.08.2022

Výstava mečíků v Rapotíně II.

Výstava mečíků v Rapotíně II.

Fotek: 54
Přidáno: 06.08.2022

Výstava mečíků v Rapotíně I.

Výstava mečíků v Rapotíně I.

Fotek: 68
Přidáno: 06.08.2022

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty   |    Nastavení souborů Cookies

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.

Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.