Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Úterý 27. července 2021 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Náboje byly schované za střešním trámem

27.07.2021 - Náboje byly schované za střešním trámem - Nálezce je...

Počasí

27.07.2021 - Úterý

Teplota: 26 / 17 - Oblačno

28.07.2021 - Středa

Teplota: 25 / 16 - Bouřky

Zde je místo pro Vaši reklamu

Šumperský Pavlínin dvůr ožije koncerty pod širým nebem

14. června 2021 - 16:21

Zpět na seznam článků

Našláplé léto!

Šumperský Pavlínin dvůr ožije koncerty pod širým nebem

ilustrační snímek zdroj foto: archiv

Šumperský dům kultury si pro příznivce koncertních zážitků připravil celou řadu open-air akcí na letní měsíce. Pavlínin dvůr v centru města se tak stane kulturním místem, kde se letos potká hned několik hudebních žánrů.

Pozvání do Šumperka přijali Vojta Kotek, Michal Pavlíček, Kapitán Demo a mnoho dalších. Hned první kulturní vlaštovkou je festival Špek na vzduchu, na kterém v pátek 25. června se představí zábřežská pop-rocková kapela Vlny a oblíbené šumperské uskupení Happy To Meet, které dokáže do víru zábavy strhnout každého.

pozvánka zdroj: DK

V závěru večera dav rozhýbe kapela TH!S s populárním hercem a režisérem Vojtou Kotkem, který se tentokrát představí v roli baskytaristy.

V podvečer 9. července se z Pavlínina dvora rozezní rytmy country a bluegrassové muziky. Na 14. ročníku tradičního festivalu Šumperské Pomněnky vystoupí místní folkové skupiny BG NOVA, Holátka, Alibaba, Micash a VoHuBa, z nichž hned několik je držiteli cen Porty a Mohelnického dostavníku.

pozvánka zdroj: DK

V srpnu pak Dům kultury Šumperk nabídne další tři velké koncerty pod širým nebem. Ve čtvrtek 5. srpna v Pavlínině dvoře vystoupí rockový kytarista Michal Pavlíček, známý také díky svému působení v kapelách Pražský výběr, BSP a Stromboli. Společně s ním se publiku představí jedinečné trio tvořící bubeník Michal Daněk (Kreyson), baskytarista Martin Ivan (Mother’s Funkers, Precedens) a klávesista Michal Nejtek (AGON Orchestra, David Koller Band).„Hned o den později na stejném místě odehraje svůj koncert excentrický Kapitán Demo, za jehož personou se skrývá hudebník Jiří Burian. Svou show se smrští hitů jako jsou Zlatíčka, ADHD a další odstartuje v půl osmé večer,“ zve dramaturg Ondřej Procházka.

Poslední velkou venkovní produkcí bude oblíbená Revival Invaze, která se každý rok těší velké návštěvnosti. Letos se můžeme těšit na kapely The Reason, Depeche Mode Revival Band a v závěru večera se o dokonalou show postará KISS Czech Company, která je považovaná je jednu z nejlepších revivalových kapel této americké rockové legendy.

Autor: red., M. Horáková - DK, zdroj foto: DK

Fotogalerie

ilustrační snímek               zdroj foto: archiv

Další články z rubriky

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.