Sobota 01. října 2022 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Kapitoly z přírody a historie Šumperka

30.09.2022 - Kapitoly z přírody a historie Šumperka - V knihovně...

Počasí

01.10.2022 - Sobota

Teplota: 15 / 8 - obcasny-Déšť

02.10.2022 - Neděle

Teplota: 15 / 11 - Přeháňky-Déšť

Šumperský hafan 2016

04. května 2016 - 08:34

Zpět na seznam článků

Letos slaví své desáté narozeniny

Šumperský hafan 2016

Šumperský hafan 2014 zdroj foto: archiv sumpersko.net

Tradice akce Šumperský hafan sahá až do roku 2006, kdy byla poprvé pořádána tato oblíbená psí soutěž, tehdy pod patronací Spolku pro ochranu zvířat, na kynologickém cvičišti na Nových Domkách. Od roku 2008 se spolupořadatelem akce stalo Vlastivědné muzeum v Šumperku a soutěž se od té doby koná v centru Šumperka, na nádvoří Pavlínina dvora.

Šumperský hafan 2014 zdroj foto: archiv sumpersko.net

Šumperský hafan 2016 oslaví své desáté narozeniny (v letech 2007 a 2015 se akce nepořádala) v neděli 29. května 2016 opět na nádvoří Pavlínina dvora v Šumperku.

Šumperský hafan zdroj foto: VM

Cílem akce je uspořádat již osmý ročník zábavné soutěže psů všech ras a velikostí, s PP i bez PP, která bude obohacena ještě dalšími doprovodnými aktivitami. Soutěž bude mít tři části na sobě zcela nezávislé.

Šumperský hafan 2014 zdroj foto: archiv sumpersko.net

Titul Šumperský hafan 2016 obdrží vítěz první soutěže, další dvě soutěže – Mladý vystavovatel (juniorhandling) a výstava adoptovaných či zachráněných pejsků – jsou doplňkové. Významná část programu bude zaměřena na dětského návštěvníka s cílem představit dítěti psa nejen jako mazlíčka, ale také jako společníka při sportování, vycházkách a zábavě. 

Dětem tak bude předvedena aktivní forma trávení volného času, a to jak individuálně, tak i v různých zájmových organizacích. Každé dítě do deseti let se po přihlášení může zapojit do soutěže v juniorhandlingu. Kromě juniorhandlingu  bude pro děti zpřístupněno i Muzejíčko s výstavou Autíčkománie.

Šumperský hafan 2014 zdroj foto: archiv sumpersko.net

Součástí odpoledního programu bude také prezentace psích ras typických pro země Evropské unie. „Při této příležitosti vyzýváme všechny majitele zajímavých nebo méně obvyklých plemen, aby se neostýchali a přišli své mazlíčky předvést," oslovuje veřejnost ředitelka Vlastivědného muzea v Šumperku, Marie Gronychová. V neposlední řadě budou na akci představeny neziskové organizace (mezinárodní, celostátní i regionální), které se zabývají záchranou psů.

PhDr. Marie Gronychová zdroj foto:archiv sumpersko.net

Celá akce bude tedy pojata jako zábavné odpoledne pro majitele psů s akcentem na děti a jejich vztah ke psům a zvířatům obecně a také na kynologické sporty. Pořadateli jsou Vlastivědné muzeum v Šumperku, příspěvková organizace, a informační portál Sumpersko.net spolu s Ligou na ochranu zvířat. Patronkou soutěže je paní Karla Mornstein-Zierotin.

patronka soutěže Karla Mornstein-Zierotin zdroj foto: archiv sumpersko.net

Následně proběhne také internetová soutěž Hafan sympaťák 2016, jíž se může zúčastnit každý zaregistrovaný soutěžící pejsek, který se při registraci nechá vyfotografovat se startovním číslem. Soutěž bude spuštěna od pondělí 8.00 do soboty 8.00 na stránkách www.sumpersko.net, hlasy jednotlivým pejskům bude možné posílat na adresu: hafan@sumpersko.net. Hlasující uvede číslo a jméno soutěžícího psa. Předání ceny se uskuteční v sobotu odpoledne na Slavnostech města.

Vytištěné přihlášky jsou k dispozici na recepci Vlastivědného muzea v Šumperku. „Podpořit akci se rozhodla již řada sponzorů, kterým moc děkujeme a věříme, že výčet partnerů a sponzorů ještě není konečný,“ dodává ředitelka muze Marie Gronychová.

Šumperský hafan 2014 zdroj foto: archiv sumpersko.net

Pořadatelé srdečně zvou všechny milovníky psů na oblíbenou akci v neděli 29. května v Pavlínině dvoře!

Autor: red., m.g.

Fotogalerie

Šumperský hafan 2014                  zdroj foto: archiv sumpersko.net
Šumperský hafan 2016

Další články z rubriky

Podvodník ošálil i ostřílenou účetní

Podvodník ošálil i ostřílenou účetní

Firma přišla o víc jak čtvrt milionu korun

Regionální potraviny a výrobky získaly prestižní označení

Regionální potraviny a výrobky získaly prestižní označení

Krajská soutěž potraviny Olomouckého kraje

Exkluzivní Fotogalerie

Festival Čokoládové Losiny II.

Festival Čokoládové Losiny II.

Fotek: 66
Přidáno: 29.09.2022

Festival Čokoládové Losiny I.

Festival Čokoládové Losiny I.

Fotek: 86
Přidáno: 29.09.2022

Festival medu v Šumperku 2022

Festival medu v Šumperku 2022

Fotek: 60
Přidáno: 20.09.2022

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty   |    Nastavení souborů Cookies

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.

Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.