Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Neděle 24. října 2021 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Z historie kuchyňských pomocníků

24.10.2021 - Z historie kuchyňských pomocníků - Pozvánka do...

Počasí

24.10.2021 - Neděle

Teplota: 9 / 0 - SkoroJasno

25.10.2021 - Pondělí

Teplota: 11 / 4 - Jasno

Zde je místo pro Vaši reklamu

Šumperský klášterní kostel obohatí výstava fotografií Šanghaje

01. června 2018 - 20:04

Zpět na seznam článků

Samotná výstava bude instalována v tzv. České kapli

Šumperský klášterní kostel obohatí výstava fotografií Šanghaje

Šumperský klášterní kostel obohatí výstava fotografií Šanghaje zdroj foto: mus

Po loňské účasti výměnného kulturního souboru z městského obvodu Minhang čínské Šanghaje na Mezinárodním folklorním festivalu přichází další spolupráce v oblasti kultury s tímto dalekým městem.

Šumperk - MFF 2017 foto: archiv šumpersko.net - M. Jeřábek

V klášterním kostele bude v průběhu letních měsíců možné zhlédnout výstavu fotografií historické architektury, jež se nachází právě v šanghajském městského obvodu Minhang. Autory jsou mladí talentovaní šanghajští fotografové. „Výstava se skládá z dvaceti panelů, na kterých bude vystaveno celkem čtyřicet fotografií mladých a talentovaných umělců,“ říká Bohuslav Vondruška z oddělení kultury a vnějších vztahů šumperské radnice.

Zahájení výstavy je naplánováno na 26. června na osmnáct hodin v klášterním kostele v kapli sv. Jana Nepomuckého. Samotná výstava bude instalována v tzv. České kapli. „Vernisáže se rovněž zúčastní pětičlenná delegace z čínské Šanghaje v čele s Jizhenem Yangem, ředitelem Kanceláře pro rozhlas, film a televizní vysílání obvodu Minhang,“ doplňuje Vondruška.

Na vernisáži vystoupí komorní sestava Šumperského dětského sboru Motýli. Ta se pak připojí k celému sboru do hlavní lodě kostela, kde od devatenácté hodiny proběhne velký benefiční koncert šumperských Motýlů.

Výstava bude přístupná zdarma všem zájemcům denně během července a srpna v rámci volných prohlídek kostela vždy od devíti do patnácti hodin. Ukončení výstavy je naplánováno na 30. září.

Autor: red.,mus.

Fotogalerie

Šumperský klášterní kostel obohatí výstava fotografií Šanghaje  zdroj foto: mus

Související články

Další články z rubriky

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.