Pondělí 19. listopadu 2018 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Hejtmanství zajistí provoz dálkových autobusů, které propojují Hanou s Jesenickem

19.11.2018 - Hejtmanství zajistí provoz dálkových autobusů, které...

Počasí

Zataženo

19.11.2018 - Pondělí

Teplota: 4 / -2 - Zataženo

obcasny-Déšť

20.11.2018 - Úterý

Teplota: 5 / -1 - obcasny-Déšť

Šumperský klášterní kostel obohatí výstava fotografií Šanghaje

01. června 2018 - 20:04

Zpět na seznam článků

Samotná výstava bude instalována v tzv. České kapli

Šumperský klášterní kostel obohatí výstava fotografií Šanghaje

Šumperský klášterní kostel obohatí výstava fotografií Šanghaje zdroj foto: mus

Po loňské účasti výměnného kulturního souboru z městského obvodu Minhang čínské Šanghaje na Mezinárodním folklorním festivalu přichází další spolupráce v oblasti kultury s tímto dalekým městem.

Šumperk - MFF 2017 foto: archiv šumpersko.net - M. Jeřábek

V klášterním kostele bude v průběhu letních měsíců možné zhlédnout výstavu fotografií historické architektury, jež se nachází právě v šanghajském městského obvodu Minhang. Autory jsou mladí talentovaní šanghajští fotografové. „Výstava se skládá z dvaceti panelů, na kterých bude vystaveno celkem čtyřicet fotografií mladých a talentovaných umělců,“ říká Bohuslav Vondruška z oddělení kultury a vnějších vztahů šumperské radnice.

Zahájení výstavy je naplánováno na 26. června na osmnáct hodin v klášterním kostele v kapli sv. Jana Nepomuckého. Samotná výstava bude instalována v tzv. České kapli. „Vernisáže se rovněž zúčastní pětičlenná delegace z čínské Šanghaje v čele s Jizhenem Yangem, ředitelem Kanceláře pro rozhlas, film a televizní vysílání obvodu Minhang,“ doplňuje Vondruška.

Na vernisáži vystoupí komorní sestava Šumperského dětského sboru Motýli. Ta se pak připojí k celému sboru do hlavní lodě kostela, kde od devatenácté hodiny proběhne velký benefiční koncert šumperských Motýlů.

Výstava bude přístupná zdarma všem zájemcům denně během července a srpna v rámci volných prohlídek kostela vždy od devíti do patnácti hodin. Ukončení výstavy je naplánováno na 30. září.

Autor: red.,mus.

Fotogalerie

Šumperský klášterní kostel obohatí výstava fotografií Šanghaje  zdroj foto: mus

Související články

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.