Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Pondělí 15. dubna 2024 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Cesty napříč Tureckem

13.04.2024 - Cesty napříč Tureckem - Pozvánka do kina Retro

Počasí

15.04.2024 - Pondělí

Teplota: 15 / 11 - obcasny-Déšť

16.04.2024 - Úterý

Teplota: 12 / 7 - Zataženo

Zde je místo pro Vaši reklamu

Šumperský kulturák připravil bohatý program

26. února 2023 - 08:50

Zpět na seznam článků

Své příznivce zve ke svezení Na společné vlně

Šumperský kulturák připravil bohatý program

Lucie Bílá zdroj foto:d.k.

Na loňský dramaturgický plán s názvem „Naše malé světy“ v šumperském domě kultury plynule navázal nový programový soubor pojmenovaný „Na společné vlně.“

Veřejnost se tak může těšit na větší škálu menších pořadů i bohatý koncertní program. „Po bilancích a vyhodnocení akcí proběhlých v minulém roce, jsme se rozhodli ucelit loňské programové struktury a pochopitelně je ještě více zdokonalit. Minulý rok jsme se kromě akcí pro velký sál začali věnovat komornějším pořadům v oblasti životního stylu, vzdělávání a také klubovým produkcím. Nová koncepce se z našeho pohledu, ale i z pohledu veřejnosti ukázala jako úspěšná, a proto ji chceme nadále rozvíjet,“ uvádí k výhledu do letošního roku dramaturg Ondřej Procházka.

Proces ještě většího vyšperkování programu se promítne i do dramaturgie festivalu ŠPEK na vzduchu, který letos nabídne nejedno hvězdné jméno. Už v tuto chvíli pořadatelé potvrdili účast zpěváka a multiinstrumentalisty Ondřeje Rumla nebo skupin Děda Mládek Illegal Band a UDG. „Z velkých jmen mohu prozradit, že se v průběhu roku dočkáme například koncertů Dalibora Jandy, slovenské skupiny Iné Kafe, Radůzy a Čechomoru. Velkým lákadlem bude dozajista vánoční koncert Lucie Bílé,“ doplnil Procházka.

Dům kultury také během roku připraví několik divadelních večerů. Tuto sérii odstartuje zostra v úterý 7. března inscenací Švestka z dílny Divadla Járy Cimrmana, na kterou už v prodeji zbývá posledních pár vstupenek.

Autor: red., Ondřej Procházka, zdroj foto: dk

Fotogalerie

Lucie Bílá            zdroj foto:d.k.
Radůza             zdroj foto: dk
Čechomor    zdroj foto: dk
INEKAFE    zdroj foto: dk
Ondřej Ruml    zdroj foto:dkUDG   zdroj foto:dk

Další články z rubriky

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty   |    Nastavení souborů Cookies

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.

Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.