Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Úterý 04. srpna 2020 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

„Děkujeme všímavým občanům, kteří nám pomohli dopadnout sprejera,“ hodnotí ředitel šumperské městské policie

04.08.2020 - „Děkujeme všímavým občanům, kteří nám pomohli...

Počasí

04.08.2020 - Úterý

Teplota: 17 / 15 - obcasny-Déšť

05.08.2020 - Středa

Teplota: 21 / 15 - Zataženo

Zde je místo pro Vaši reklamu

Šumperský kulturák připravuje již tradiční „ŠPEK“

01. března 2016 - 07:31

Zpět na seznam článků

Přehlídka umění Olomouckého kraje

Šumperský kulturák připravuje již tradiční „ŠPEK“

pozvánka zdroj: dk

Šumperská přehlídka ŠPEK představí umělce působící či pocházející z našeho kraje.

Divadlo, hudbu, přednášky, výstavu nebo týden regionálních specialit, to vše přináší různorodý program 11. ročníku Špeku. „Veřejnost chceme seznámit s umělci, kteří mají blízký vztah k Olomouckému kraji. Představíme místní tvůrce, nebo slavné rodáky, kteří se prosadili na republikové úrovni. Prostor samozřejmě dostanou také ti, kteří odsud nepocházejí, ale v našem kraji odvedli kus poctivé umělecké práce. Navíc letošní ročník je speciální v tom, že se koná v časovém rozmezí tří měsíců, tedy od března do května,“ uvedla produkční DK Šumperk Michaela Horáková.

pozvánka zdroj: d.k.

V nabitém programu si může každý najít „svůj šálek kávy“. Pořádný rockový nářez si mohou příznivci ostrých kytarových riffů užít na Rockové párty, která se koná ve společnosti oblíbených šumperských kapel Dying Passion a Remedy Remains. Speciálním hostem bude kapela Sequence ze Srbska (8. dubna).

Folkoví fanoušci jistě uvítají, že na memoriálu Šumperské pomněnky vystoupí kapely BG Nova, Beg Bie Country a legendární bluegrassová Druhá tráva v čele s Robertem Křesťanem (15.dubana.). Pro milovníky české a moravské dechovky je připraveno Zábavné odpoledne s Moravskou Veselkou (22. května). Kapela O5 a Radeček společně s písničkářem Pavlem Calltou odehrají speciální akustický koncert na střeše šumperského divadla (26. května). 

Přehlídka Špek má připravený program, také pro příznivce výtvarného umění. Obrazy vystaví v jižním křídle DK Irena Slavíková (5. -29. dubna).

V šumperském divadle se bude konat druhý ročník akce Špek na prknech, kdy se na pódiu během celého dne představí půl tuctu divadelních souborů (9. dubna). Komedii Kabaret nahatý Shakespeare nám přijede zahrát olomoucké Divadlo Tramtarie (14. dubna).

divadlo na Špeku zdroj foto: dk

Můžete se těšit i na workshop o komunikaci mezi muži a ženami (12. března). Více o ohrožených rostlinách Jeseníků se dovíte na přednášce od Lea Bureše (29. března). Dočkáte se i autorského čtení přímo od šumperského spisovatele Miroslava Václavka (13. dubna.). Že škola může vypadat i jinak, než ji známe, se můžete přesvědčit na přednášce Živá škola Olomouc (19. dubna). K příležitosti světového dne Respektu porodu se uskuteční druhý ročník festivalu Být ženou (27. května).

On-line rezervace lístků ZDE

Autor: red., d.k. M. Horáková

Fotogalerie

pozvánka            zdroj: dk

Další články z rubriky

Exkluzivní Fotogalerie

Burgenland 2020 II

Burgenland 2020 II

Fotek: 41
Přidáno: 04.08.2020

Burgenland 2020 I

Burgenland 2020 I

Fotek: 43
Přidáno: 04.08.2020

Den s Horskou službou

Den s Horskou službou

Fotek: 34
Přidáno: 20.07.2020

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.