Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Sobota 25. září 2021 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Obnova lesů zrychluje

24.09.2021 - Obnova lesů zrychluje - Červené zóny postupně zelenají

Počasí

25.09.2021 - Sobota

Teplota: 20 / 11 - PoloJasno

26.09.2021 - Neděle

Teplota: 21 / 10 - SkoroJasno

Zde je místo pro Vaši reklamu

Šumperský kulturák vylepšuje prostory

26. září 2020 - 18:48

Zpět na seznam článků

A realizuje potřebné opravy

Šumperský kulturák vylepšuje prostory

DK Šumperk zdroj foto: archiv sumpersko.net

Přestože se velká rekonstrukce Domu kultury Šumperk odložila, vedení domu i jeho zaměstnanci ve spolupráci s městem realizují potřebné opravy a vylepšení určitých prostor tak, aby bylo největší kulturní centrum ve městě bezpečným a přívětivým místem pro návštěvníky. „I když k celkové rekonstrukci objektu dojde zhruba za čtyři roky, můžeme průběžně dělat smysluplné úpravy jednotlivých prostor tak, aby byl dům kultury místem, které dostojí svého názvu. Už o prázdninách jsme instalovali přímo na pódiu novou rozvodnou skříň, která zajistí větší komfort i bezpečnost účinkujícím, muzikantům, zvukařům a technikům,“ popisuje jednu z realizovaných změn vedoucí provozu domu kultury Robert Nováček.

V posledních dnech se proměnily i chodby v jižním křídle DK, které dostaly novou podlahovou krytinu a výmalbu stěn. „Úpravy jsme konzultovali s odborníky na interiérový design. Jejich cílem bylo navrhnout takové materiály a barvy, které budou ladit s ostatním interiérem a budou působit přirozeně. Staré linoleum bylo nahrazeno novou protiskluzovou dlažbou,“ vysvětluje ekonomka domu kultury Zdeňka Havlínová.

Obě proměny mohly být provedeny díky spolupráci s Městským úřadem Šumperk, který získal sedmdesát procent finančních prostředků na tyto opravy z grantu Olomouckého kraje. „Další úpravy máme v plánu. Velkého efektu, který dělá pro návštěvníky různé prostory domu kultury přívětivější, se dá dosáhnout úpravami při rozestavování nábytku, promyšleným osvětlením prostoru a dalšími doplňky,“ říká dramaturg domu kultury Ondřej Procházka, který má na starosti i promýšlení úprav interiéru při jednotlivých akcích.

Autor: red., H. Písková

Fotogalerie

DK Šumperk             zdroj foto: archiv sumpersko.net

Další články z rubriky

Exkluzivní Fotogalerie

Hradba 2021

Hradba 2021

Fotek: 18
Přidáno: 23.09.2021

Dny evropského dědictví v Zábřeze II.

Dny evropského dědictví v Zábřeze II.

Fotek: 54
Přidáno: 14.09.2021

Dny evropského dědictví v Zábřeze

Dny evropského dědictví v Zábřeze

Fotek: 45
Přidáno: 14.09.2021

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.