Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Úterý 16. dubna 2024 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Nová aplikace sdílí informace o zřizovaných organizacích

15.04.2024 - Nová aplikace sdílí informace o zřizovaných...

Počasí

16.04.2024 - Úterý

Teplota: 12 / 7 - Zataženo

17.04.2024 - Středa

Teplota: 10 / 5 - Přeháňky-Déšť

Zde je místo pro Vaši reklamu

Šumperský úspěch na Jesenickém tvrďáku

14. června 2013 - 09:16

Zpět na seznam článků

Mistrovství ČR v extrémním závodě

Šumperský úspěch na Jesenickém tvrďáku

Šumperský úspěch na Jesenickém tvrďáku zdroj foto:P.Paloncý

Druhý červnový víkend patřil tradičně Mistrovství ČR v extrémním závodě jednotlivců – Jesenický Tvrďák, kde šumperský extrémní sportovec Pavel Paloncý obsadil třetí místo. Závodníky čekalo celkem v rámci šestnácti disciplín přes 170 kilometrů v masivu Hrubého Jeseníku i ve vodě, během, na kole, lodi i na in-line bruslích.

Již úvodní 17km výběh z Nové Vsi na Ovčárnu závodníky notně prověřil. „Tady se závod nevyhrává, je třeba běžet s rozvahou, ale přitom moc neztratit, dál už to není moc kde stáhnout“ prozradil Pavel.

Jesenický tvrďák

Závodníky pak čekala horská časovka na Praděd a následný sjezd do Břidličné a 1500m plavání v bazénu. „Při plavání je nejdůležitější se vyhnout křečím“ pokračuje Paloncý, který tento závod absolvoval již podesáté.

Střední část tratě tvořila střelba, patnáct kilometrů pádlování na kajaku na Slezské Hartě, orientační jízda na horském kole, orientační běh a in-line brusle. „Do kajaku závod vlastně začíná, na Hartě se uvidí, jak na tom kdo je, a začne se pořádně bojovat o umístění. Viděl jsem, že jsem šestý a čtvrté místo mám na dosah,“ popisuje své zážitky Šumperák.

Na orientačním běhu došlo k výrazným změnám v pořadí. Do vedení se dostal Tomáš Petreček a vedení nepustil až do cíle. Pavel předběhl tři soupeře a poprvé v závodě se tak posunul na medailovou pozici.

„Věřil jsem, že na orienťáku se mi podaří se posunout dopředu. Že jsem třetí, jsem ale zjistil až na inlinech a v tu ránu mi bylo jasné, že to bude ještě boj. Do cíle je pořád daleko, síly ubývají a měl jsem náskok jen pár minut,“ líčí průběh závod Paloncý.

Jesenický tvrďák

V dalších disciplínách, kterými bylo lezení na umělé stěně, orientační jízda na kole, horský orientační běh a XC okruh na horském kole již umístění uhájil a do cíle dorazil v čase těsně pod deset hodin na výborném třetím místě.

„Jesenický Tvrďák je nejnáročnější závod jednotlivců v ČR a všechny závodníky dokonale prověří,“ prozradil Marek Hájek, předseda České asociace extrémních sportů a hlavní organizátor závodu. „Když jsem dokončil prvního Jesenického Tvrďáka, chodil jsem pak pár dní jak tučňák. Od té doby jsem se rok od roku zlepšoval, takže na příští rok jsem si na sebe docela upletl bič“ uzavírá Pavel, jehož teď čeká adventure race ve Slovinsku a 120km ultratrail v Dolomitech.

Výsledky:

MUŽI

1. Tomáš Petreček (Salomon-Suunto/OpavaNet) 9:06:16

2. Jaroslav Krajnik (Salomon-Suunto/Accom) 9:36:57

3. Pavel Paloncý (Sanasport Warmpeace) 9:58:21

ŽENY

1. Lucie Machútová (SportFachman) 7:35:40

2. Dana Odvodyová (Ekonom Praha Outdoor) 7:53:51

3. Martina Štursová 8:12:32

 

Autor: red.,P.Paloncý, zdroj foto autor

Fotogalerie

Šumperský úspěch na Jesenickém tvrďáku  zdroj foto:P.Paloncý

Další články z rubriky

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty   |    Nastavení souborů Cookies

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.

Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.