Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Čtvrtek 23. května 2019 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Rada města hledá projektanta šumperského kulturáku

23.05.2019 - Rada města hledá projektanta šumperského kulturáku -...

Počasí

23.05.2019 - Čtvrtek

Teplota: 15 / 11 - obcasny-Déšť

24.05.2019 - Pátek

Teplota: 19 / 13 - Jasno

Zde je místo pro Vaši reklamu

Šumperským plavcům se daří. Získali 40 medailí za dva měsíce

06. května 2014 - 11:21

Zpět na seznam článků

Blahopřejeme!

Šumperským plavcům se daří. Získali 40 medailí za dva měsíce

Šumperští plavci zdroj foto:oddíl

Letošní plavecká sezona má nabitou termínovou listinu, plavci TJ Šumperk během března a dubna absolvovali již deset závodů. Prvním testem pro nejmladší  "závoďáky" byl Blanenský závod, dvě medaile si odvezl Jirka Vlk, do desítky se proplavali Veronika Minářová, Lukáš Horák, Radim Harapát a Alexandr Bín.

Starší plavci se uvedli na Karvinském motýlkářském trojboji, ve kterém v celkovém pořadí obsadil Marek Halama ve své kategorii devátou příčku a Přemysl Pospíšil jedenáctou pozici v kategorii bez rozdílu věku, bronz si odvezl Michal Müller z doplňkového polohového závodu.

Vynikající druhé místo vybojovala Veronika Minářová v celkovém hodnocení pětiboje na Velké ceně Bruntálu.

Bruntál - zdroj foto:oddíl

Padesátimetrový bazén si plavci vyzkoušeli na Velké ceně Olomouce, v otevřeném závodě na 200 metrů volným způsobem se do top ten proplaval Přemysl Pospíšil. Leona Lysáková se po pauze způsobené nemocí jela rozplavat na "dlouhý" bazén v Hradci Králové, odkud přivezla dvě čtvrtá místa.

O týden později na Velké ceně Kopřivnice vybojovala šumperská výprava dvanáct medailí, z toho Leona Lysáková šest zlatých a Marek Halama dvě zlaté a čtyři stříbrné. Do desátého místa se umístili Honza Baslar, Karel Vlk a Radim Harapát.

V polovině dubna se nejmladší plavci vydali na závod  O mokrého Emana, z prostějovského bazénu vylovil čtyři cenné kovy  Jiří Vlk - kompletní medailovou sbírku plus jedno zlato navíc, dvě bramborové medaile sebral Marek Halama. Ve stejný den starší žáci a dorostenci závodili na Ceně brněnského draka, čtyři plavci se podělili o sbírku osmi medailí. Michael Müller získal zlato a stříbro, Leona Lysáková stříbro a dva bronzy, Karel Vlk stříbro a bronz, Přemysl Pospíšil bronz.

Prostějov - zdroj foto:oddíl

Další zastávkou v nabitém programu byla Velká cena města Vyškova s bilancí devíti umístění na stupních vítězů - Leona Lysáková čtyřikrát první, jednou třetí místo, Michal Müller čtyřikrát třetí. Z jubilejního desátého závodu sezony, O pohár Javořiny v Uherském Brodě v závěru dubna, přivezli dvě medaile Radim Harapát a Karel Vlk.

Autor: red.,R.Lysák

Fotogalerie

Šumperští plavci                    zdroj foto:oddíl

Další články z rubriky

Exkluzivní Fotogalerie

Mikulov bavil Šumperk I.

Mikulov bavil Šumperk I.

Fotek: 36
Přidáno: 13.05.2019

Mikulov bavil Šumperk II.

Mikulov bavil Šumperk II.

Fotek: 42
Přidáno: 13.05.2019

Velikonoce na zámku Velké Losiny

Velikonoce na zámku Velké Losiny

Fotek: 23
Přidáno: 20.04.2019

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.