Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Čtvrtek 19. dubna 2018 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Juniorský maraton. Šumperští gymnazisté doběhli první!

19.04.2018 - Juniorský maraton. Šumperští gymnazisté doběhli...

Počasí

skorojasno

19.04.2018 - Čtvrtek

Teplota: 21 / 10 - SkoroJasno

skorojasno

20.04.2018 - Pátek

Teplota: 23 / 10 - SkoroJasno

Zde je místo pro Vaši reklamu

Šumperští Dietos oslovují fanoušky: „Přijďte podpořit bitvu o finále!“

23. června 2017 - 09:46

Zpět na seznam článků

Americký fotbal na Tyršově stadionu

Na tu se v posledních dnech připravují hráči amerického fotbalu Šumperk Dietos, kteří od 14:45 hodin vyzvou v neděli na Tyršově stadionu doposud neporažené třinecké Sharks.

Vše plně směřujeme k poslednímu letošnímu domácímu utkání. ,,Včetně samotné propagace a co nejlepšího komfortu pro naše diváky, kteří si to bezesporu za tu neutuchající podporu zaslouží,‘‘ dodává tiskový mluvčí klubu Milan Kolařík.

Dietos se ocitají ve své premiérové sezóně v jedenáctkovém fotbale před složitým úkolem, kdy musí na svém hřišti porazit hosty z Třince rozdílem 29 bodů, jelikož první utkání s tímto suverénem nedopadlo pro Šumperk nejlépe (prohra 3:32). Pak už reprezentanti z města zpod jesenických hor sbírali jen samé výhry a s bilancí 5-1 se teď znovu postaví soupeři, který ještě v dosavadním průběhu nepoznal porazitele a očekává se, že nejinak by tomu mělo být i o nadcházejícím herním víkendu.

Pro Dietos nesmírně těžká situace, ale domácí neskládají zbraně a hodlají se s nastalou situací poprat co nejlépe. ,,Čeká nás nesmírně těžké a náročné utkání ve kterém je soupeř značně zvýhodněn na základě výsledku z prvního střetnutí, ale myslím, že jsme na něj dobře připraveni a proč nebýt první, kdo Sharks v letošní sezóně porazí?,‘‘ položil otázku trenér klubu Jan Kolařík, který je v rámci celé České asociace amerického fotbalu druhým mužem, který naházel nejvíce passových touchdownů mezi doposud aktivně hrajícími quarterbacky. Na jeho příspěvky v útoku bude hra šumperského celku spoléhat a on již společně se svými spoluhráči spřádá herní plány a naznačuje, jakým směrem by se mohlo utkání vydat: ,,Je to celé jen a jen o nás, abychom minimálně čtyřikrát skórovali a udrželi Třince na nule, což se doposud ještě nikomu v probíhající sezóně nepovedlo. Nezbytná bude poctivá a zodpovědná hra, využít veškeré chyby a sami jich udělat naprosté minimum, nebo-li žádnou.‘‘

Jan Kolařík zdroj foto: šumpersko.net

Jak bývá u tohoto rázného a hlasitého trenéra zvykem, tak cíle má vždy ty nejvyšší, ale protentokrát volí poněkud mírnější slova, která ale nic nemění na celkovém herním plánu a pojetí pro nedělní odpoledne – a tím je jednoznačně vítězství! ,,Nebyl bych dobrým trenérem, kdybych nechtěl zrušit onen deficit 29 bodů, ale hlavní pro mě je výhra a udržet letošní domácí neporazitelnost, pobavit sebe, ale hlavně fanoušky, kterých doufám přijde do ochozů Tyršova stadionu co nejvíce! A je to sport, přičemž americký fotbal je specifický a může se stát opravdu cokoliv.‘‘

A správně zmiňuje právě šumperské fanoušky, pro které opět budou připraveny takové podmínky, na které jsou již dnes standardně zvyklí.

pozvánka zdroj: Dietos

Chybět nebude poločasová soutěž, otevřen bude i stánek s občerstvením, pro ty co bojují s pravidly, bude opět v akci připraven komentátor a také budou k dispozici tleskadla na nichž jsou jednotlivé herny prvky jasně a zřetelně vysvětleny. A na tento šlágr čtvrté ligy zve všechny příznivce Dietos a sportovní fanoušky z celého okresu jménem klubu mluvčí Milan Kolařík: ,,Máme ještě v záloze i další aktivity se kterými bychom během tohoto utkání chtěli k divákům a široké veřejnosti přijít, ale zatím si vše necháme pod pokličkou a diváci se vše dozvědí v dostatečném předstihu či přímo na samotném utkání, takže rozhodně doporučuji všem zavítat v neděli na Tyršův stadion,‘‘ nechal tak malinko nahlédnout do kuchyně tiskový mluvčí klubu.

Autor: red., M. Kolařík

Fotogalerie

Další články z rubriky

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama a inzerce   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.