Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Středa 19. června 2019 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Školáci zachytili, jak krásně je v Olomouckém kraji

19.06.2019 - Školáci zachytili, jak krásně je v Olomouckém kraji -...

Počasí

19.06.2019 - Středa

Teplota: 27 / 13 - Přeháňky-Déšť

20.06.2019 - Čtvrtek

Teplota: 25 / 17 - Přeháňky-Déšť

Zde je místo pro Vaši reklamu

Šumperští „Oscaři“ se budou předávat v dubnu v divadle

23. února 2015 - 09:22

Zpět na seznam článků

Předprodej vstupenek na slavnostní večer bude zahájen v polovině března

Šumperští „Oscaři“ se budou předávat v dubnu v divadle

Slavnostní předání cen města v roce 2013 foto:sumpersko.net

O nositelích Cen města Šumperka za rok 2014 rozhodli zastupitelé. Laureátům bude ocenění uděleno na slavnostním večeru v sobotu 11. dubna v divadle. „Zastupitelé vybrali nové držitele ocenění z 62 nominací, které zaslali obyvatelé města,“ objasnila Olga Hajduková, tisková mluvčí radnice.

Cenu v kategorii kultura získá výtvarnice Věra Kovářová. V podnikání bodovala šumperská výrobní společnost Urdiamant. Nejlepší novostavbou se stal rodinný dům Pod Vyhlídkou 42, vybudovaný podle projektu architekta Víta Janků. Cenu za přínos městu dostane vědec a spisovatel Zdeněk Gába.

V kategorii Sport bude oceněna Anna Měrková. „Oscara“ za významný počin v humanitární a sociální oblasti převezme Tomáš Chrastina. V kategorii vzdělávání zastupitelé ocenili Marii Jirmanovou. Nejlepší malou firmou se stala sýrařská výrobna Dity Ferancové v Kozinově ulici. Rekonstrukcí roku je přestavba rodinného domu v Bludovské ulici 629/28. Cenu mladých získají Jakub Gloza a Jan Šefl.

Zvláštní cenu Zastupitelstva města Šumperka obdrží obecně prospěšná společnost Pomněnka a její ředitelka Nataša Strakošová–Vykydalová. Cenu převezme také orientační běžec Vojtěch Král. V kategorii životní prostředí a ekologie zastupitelé cenu neudělili.

Slavnostní večer předávání cen bude přístupný také veřejnosti. „Pro zájemce je vyčleněno 39 míst ve 4. a 5. řadě divadelního sálu. Vstupenka stojí padesát korun. Předprodej zahájí v průběhu března,“ upřesnila Helena Miterková, vedoucí odboru, školství, kultury a vnějších vztahů šumperské radnice.

Slavnostní večer doplňuje mimo jiné i bohatý raut foto:sumpersko.net

Ceny města se v Šumperku udělují každoročně od roku 1999. Loňskými oceněnými byly například vědkyně Milena Filipová, pedagog Bořivoj Malec, podnikatel Pravoslav Verner, scenárista Jaroslav Žváček nebo básník Miroslav Kubíček.

Cenu za přínos městu získal za rok 2013 spisovatel Miroslav Kubíček foto: sumpersko.net

V minulosti ceny získali historici Zdeněk Filip a František Spurný, onkoložka Jiřina Koutná, stavebník a památkář Karel Čunderle, výtvarníci Miroslav i Anežka Kovalovi, sbormistr Tomáš Motýl, farář Jiří Veber, herci Stanislav Waniek a Jaroslava Vysloužilová, Olga Kaštická, Bohdana Pavlíková, pedagog a organizátor kulturních akcí Petr Konupčík, organizátorka Adventních koncertů Hana Havlíčková a řada dalších.

Autor: red.,V. Krejčí

Fotogalerie

Slavnostní předání cen města v roce 2013      foto:sumpersko.net

Související články

Další články z rubriky

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.