Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Úterý 02. června 2020 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Exmanžel ženu vytrvale obtěžuje výhrůžkami

01.06.2020 - Exmanžel ženu vytrvale obtěžuje výhrůžkami -...

Počasí

02.06.2020 - Úterý

Teplota: 17 / 8 - Oblačno

03.06.2020 - Středa

Teplota: 20 / 9 - SkoroJasno

Zde je místo pro Vaši reklamu

Šumperští dobrovolní hasiči dostanou novou techniku

08. září 2017 - 10:17

Zpět na seznam článků

Rada měst schválila nákup cisternové automobilové stříkačky

Šumperští dobrovolní hasiči dostanou novou techniku

Sbor dobrovolných hasičů Šumperk - Temenice zdroj foto: Hasiči Šumperk

Jednotka sboru dobrovolných hasičů města Šumperka je začleněna mezi základní složky integrovaného záchranného systému v kategorii JPO II/1. Pracuje v režimu pracovní pohotovosti a zabezpečuje výjezd do pěti minut od vyhlášení poplachu.

Pro základní I. stupeň vyhlášení poplachu pokrývá nejen město Šumperk, ale i okolní obce Bludov, Bratrušov, Dolní Studénky, Králec, Hraběšice, Nový Malín, Hrabenov a Vikýřovice, což představuje území o rozloze bezmála 12 tis. ha s počtem obyvatel téměř čtyřicet tisíc.

Jednotka SDH Temenice zdroj foto:Hasiči Šumperk

Temenická jednotka je rozdělena do tří družstev, která se v pravidelných týdenních intervalech střídají v držení pracovní pohotovosti. Mezi vybavení, které jednotka při zásazích používá, patří i velkoobjemová cisternová automobilová stříkačka s rokem výroby 1987. „Technický stav této cisterny i přes řádnou údržbu, odpovídá stáří vozidla. Členové jednotky o ni příkladně pečují, což dokládá např. dobrý stav pláště cisterny či interiéru. Bohužel netěsnosti nádrže a koroze jsou časovanou bombou, která se může kdykoli projevit i v důsledku neprůchodnosti vozidla na STK a emisích,“ uvedl velitel jednotky Pavel Koutný.

ilustrační snímek zdroj foto: archiv

Radní předložený materiál projednali a navrhují zastupitelům schválit nákup cisternové automobilové stříkačky. „Nákup bude probíhat formou výběrového řízení s možností financování 80 procent z celkové částky při podpisu smlouvy (listopad nebo prosinec 2017), zbývající částka 20 procent bude vyplacena po předání vozidla výrobcem na základě předávacího protokolu (duben nebo květen 2018),“ upřesnil tajemník šumperské radnice Petr Holub.

Kompletní dodávka automobilu je časově i technicky poměrně náročná, protože se jedná o zakázkovou výrobu. V současné době na trhu s dodávkami těchto speciálních vozidel jsou tři firmy. „Předpokládaná výše nákladů projektu činí cca 7,5 milionu korun. Krytí v letošním roce v částce 6 milionů bude v rámci rozpočtového opatření, zbývající částka 1,5 mil. bude nárokována do rozpočtu na rok 2018,“ informoval tajemník.

Autor: red., a.č.

Fotogalerie

Sbor dobrovolných hasičů Šumperk - Temenice     zdroj foto: Hasiči Šumperk

Další články z rubriky

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.