Teplota: 6 / 1 - Zataženo

Šumperští hasiči z Třince přivezli bronz

18. června 2018 - 09:27

Závodili na krajském kole v požárním sportu

Třinec - požární sport - hasiči z UO Šumperk vybojovali třetí místo zdroj foto: HZS Olk

V sobotu 16. a v neděli 17. června proběhlo v Třinci krajské kolo soutěže profesionálních a dobrovolných hasičů Olomouckého a Moravskoslezského kraje v požárním sportu.

Profesionální hasiči soutěžili ve výstupu na cvičnou věž, v běhu na sto metrů s překážkami, ve štafetách a v požárním útoku.

Dobrovolní hasiči a hasičky měli stejné disciplíny, kromě výstupu na cvičnou věž.

V rámci Olomouckého kraje, jehož profesionální a dobrovolní hasiči po mnoho let připravují každoroční krajské kolo společně s Moravskoslezským krajem (na „střídačku“), zvítězili mezi profesionálními hasiči muži ze stanice v Olomouci se sedmi body (jen díky lepšímu výsledku z požárního útoku), druzí skončili hasiči z Přerova (sedm bodů) a bronzovou příčku obsadil ÚO Šumperk se třinácti body.

Mezi muži SDH Olomouckého kraje byl nejlepší Bludov (5), mezi ženami SDH OLK Milotice nad Bečvou (4).

Příští ročník (2019) krajského kola soutěže v požárním sportu proběhne v Olomouckém kraji.

Autor: red., V. Hacsiková

Třinec - požární sport - hasiči z UO Šumperk vybojovali třetí místo  zdroj foto: HZS Olk