Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Čtvrtek 21. března 2019 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Šumperští studenti v partnerském města Sulmona

21.03.2019 - Šumperští studenti v partnerském města Sulmona -...

Počasí

Oblačno

21.03.2019 - Čtvrtek

Teplota: 11 / 3 - Oblačno

SkoroJasno

22.03.2019 - Pátek

Teplota: 15 / 5 - SkoroJasno

Zde je místo pro Vaši reklamu

Šumperští herci se představí ve hře „Mučedník“

02. února 2017 - 20:18

Zpět na seznam článků

AKTUALIZOVÁNO! Nová premiéra Divadla Šumperk

Divadlo Šumperk v současné době připravuje další premiéru stávající sezóny. 

Hra „Mučedník“ je od současného německého dramatika Maria von Mayenburga a zabývá se aktuální otázkou náboženského fanatismu. Hlavním hrdinou této inscenace je student Benjamin, který se zcela ponoří do studia Bible a veškeré skutky a citace chápe doslovně a snaží se důsledně žít v souladu s nimi a totéž vyžaduje i od druhých. Díky svému agresivnímu chápáním náboženského paralelního světa terorizuje své okolí.

příprava plakátu hry Mučedník zdroj: DŠ

Co by se stalo, kdyby západoevropský křesťan hlásal svou víru tak radikálně, jako řada podobně uvědomělých stoupenců jiného náboženství? Páchal by atentáty a obětoval se ve jménu víry? Tragikomedie o dospívání, lásce, náboženství, fanatismu a naší evropské společnosti.

Představte si střední školu: „Ředitele. Učitelku biologie. Tělocvikáře, co zároveň učí dějepis. Znáte ho? Ano, všechny nás někdo takový učil. A ještě učitele náboženství. Samozřejmě křesťanského, vždyť jsme v Evropě. A pak jsou tu žáci. Dívky a chlapci. Doba dospívání. První lásky, první probouzení těla. A tu se jeden z nich, Benjamin, začne projevovat jaksi zvláštně. Odmítá se podřídit škole. Dělat to, co ostatní. Svlékat se při hodině plavání. Čte pořád dokola jednu knihu. Neposlouchá matku. Ani učitele. A nikdy takový nebyl. Proč, ptá se matka. Co se s ním stalo? Jsou v tom drogy? Nebo jen pubertální vzpoura? Opovrhování autoritami? Nebo opravdu láska? Sex? Co si s ním počít? Kdo pomůže, když škola i rodina jsou na něj krátké? Bůh?"

Premiéra inscenace byla 29. února 2012 v berlínském divadle Schaubühne am Lehniner Platz v autorově režii.

Šumperskou premiéru uvidí diváci v sobotu 11. února a režie se ujal Petr Štindl.

AKTUALIZOVÁNO 11. února: Ředitel šumperského divadla Matěj Kašík sdělil: „Je mi to velmi líto, ale premiéra Mučedníka v sobotu 11. února je z důvodu nemoci hlavního představitele zrušena! Náhradní termín bude v pátek 17. února v 19 hodin. Omlouvám se za možné komplikace a děkuji za pochopení."

Autor: red., T. Mládková

Fotogalerie

pozvánka                     zdroj: DŠ

Další články z rubriky

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.