Šumperští karatisté vybojovali ligový bronz

23. října 2012 - 11:08

Poslední letošní ligový turnaj proběhl o víkendu v Hanušovicích

MSK TJ Sokol Šumperk zdroj foto: O.Milde

Šumperští karatisté nezaváhali, přijeli na turnaj řádně připraveni a opět si odvezli skvělá umístění. Jmenovitě se jednalo o Jana Haněla, který obsadil v kategorii forem – forma Contra Set 2. místo, Annu Černou, která také obsadila stříbrnou příčku hned ve dvou kategoriích, a to forma Set a forma Quinta.

Ve stejných kategoriích jako výše zmíněná obsadil Oldřich Milde bodovaná 4. místa a ještě k tomu přidal 4. místo v kategorii bojů mužů absolutních. Dalším úspěšným bojovníkem byl Karel Škurek, který ve formě Tertia skončil těsně pod stupni vítězů, tedy na 4.příčce, zato v bojích mužů zelených nenašel přemožitele a s přehledem obsadil 1.místo.

Ve stejné kategorii měli karatisté ze Šumperka i dalšího zástupce na stupních vítězů - konkrétně Adama Prema, jenž vybojoval 3. místo. Druhou úspěšnou bojovnicí ze Šumperka byla Katka Štrbíková, jež obsadila 4. příčku v kategorii bojů žen pod 16 let. Velký úspěch zaznamenali i nejmladší členové oddílu – Petr Růžička a David Staněk, kteří v bojích mužů pod 13 let obsadili 2. a 3. místo.

Oddíl MSK T.J. Sokol Šumperk i přes velkou konkurenci udržel díky těmto skvělým výsledkům 3. místo v ligové soutěži mezi oddíly Moderního sportovního karate v České republice.

Součástí tohoto semináře byla i zkouška na vyšší technické stupně, kterou úspěšně složila Katka Štrbíková 8. kyu a Jan Smutný 10. kyu.