Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Neděle 03. března 2024 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Do Retra míří legendární včelí medvídci

03.03.2024 - Do Retra míří legendární včelí medvídci - Pozvání...

Počasí

03.03.2024 - Neděle

Teplota: 12 / 9 - Oblačno

04.03.2024 - Pondělí

Teplota: 13 / 8 - PoloJasno

Zde je místo pro Vaši reklamu

Šumperští lékaři si opět posvítí na podezřelá mateřská znaménka

10. května 2018 - 10:47

Zpět na seznam článků

Kožní ambulance šumperské nemocnice se nachází v pavilonu F

Šumperští lékaři si opět posvítí na podezřelá mateřská znaménka

Díky Evropskému dni melanomu mohou zájemci zavítat do kožní ambulance ve čtvrtek 17. května kdykoliv od 8.00 do 13.00 hodin foto: archiv NŠ

Také letos se připojí Nemocnice Šumperk k Evropskému dni melanomu a nabídne bezplatné vyšetření znamének. Dveře kožní ambulance se otevřou příští týden ve čtvrtek 17. května od osmi do třinácti hodin. V tomto čase si mohou přijít nechat vyšetřit mateřská znaménka všichni zájemci bez nutnosti předchozího objednání.

Maligní melanom je jeden z nejčastěji se vyskytujících zhoubných nádorů, ale zároveň nejsnáze zjistitelný. Odborníci uvádějí, že každých deset let se dvojnásobí počet nemocných. Šanci na vyléčení přitom zvyšuje pouze včasná diagnostika. „Nemocnice Šumperk se proto k Evropskému dni melanomu pravidelně připojuje, aby upozornila veřejnost nejen na nutnost prevence, ale i rizika spojená s tímto onemocněním a možnosti léčby,“ vysvětluje primář kožního oddělení Lubomír Drlík.

MUDr. Lubomír Drlík - primář kožního oddělení Nemocnice Šumperk - zdroj foto: archiv NŠ

Melanom se může vyvíjet kdekoliv na kůži, včetně oblasti dlaní a plosek či nehtů. Důležitá je správná ochrana před slunečním zářením a předcházení spálení kůže. A to již od narození, neboť účinky UV záření se v těle kumulují a mohou se projevit až po mnoha letech. Nebezpečné kožní onemocnění se vyskytuje napříč všemi věkovými kategoriemi a to bez ohledu na pohlaví. Pravidelné kontroly proto odborníci doporučují nejméně jednou ročně.

Akce se zúčastní také nemocniční lékárna. Lidem poradí s výběrem vhodné kosmetiky k ochraně před slunečním zářením, kterou si budou moci zakoupit díky akci s výraznou slevou.

Kožní ambulance šumperské nemocnice se nachází v pavilonu F. „Pro více informací mohou zájemci o vyšetření volat na telefon 583 332 551,“ upřesnila mluvčí nemocnice Hana Hanke.

Autor: red., H. Hanke

Fotogalerie

Díky Evropskému dni melanomu mohou zájemci zavítat do kožní ambulance ve čtvrtek 17. května kdykoliv od 8.00 do 13.00 hodin   foto: archiv NŠ

Další články z rubriky

Exkluzivní Fotogalerie

Kollárovci v Šumperku

Kollárovci v Šumperku

Fotek: 82
Přidáno: 26.02.2024

Silvestr s otužilci v Bludově

Silvestr s otužilci v Bludově

Fotek: 99
Přidáno: 31.12.2023

Vánoce na zámku Velké Losiny

Vánoce na zámku Velké Losiny

Fotek: 49
Přidáno: 28.12.2023

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty   |    Nastavení souborů Cookies

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.

Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.