Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Středa 22. května 2019 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Rodina Mornstein-Zierotin představí veřejnosti Bludovský zámek

22.05.2019 - Rodina Mornstein-Zierotin představí veřejnosti Bludovský...

Počasí

22.05.2019 - Středa

Teplota: 13 / 12 - obcasny-Déšť

23.05.2019 - Čtvrtek

Teplota: 15 / 12 - obcasny-Déšť

Zde je místo pro Vaši reklamu

Šumperští skateboardisté budou mít vlastní sportoviště

21. listopadu 2014 - 22:45

Zpět na seznam článků

Nové hřiště vyjde městskou pokladnu na miliony

Šumperští skateboardisté budou mít vlastní sportoviště

ilustrační snímek zdroj foto:archiv M.C.

Skatepark za osm milionů korun se chystá v příštím roce vybudovat šumperská radnice. Nové sportoviště má vyrůst u krytého bazénu na Benátkách.

Hřiště pro vyznavače jízdy na prknech opatřených kolečky zastupitelé slibovali už letos, dokonce na ně i vyčlenili prostředky v rozpočtu. Splnit slib před uplynutím volebního období se jim však nepodařilo. „Firem, které skateparky dělají kvalitně, je v republice jako prstů na ruce, a to ještě jeden zbude,“ objasnil důvod opoždění výstavby Petr Holub, tajemník městského úřadu.

Radní oslovili tři firmy, které se na podobné stavby specializují, a na základě předložených nabídek rozhodli o tom, že šumperský skatepark vybuduje pražská společnost Mystic Constructions. „Firma byla založena v roce 1996. Nápad stavět překážky a skateparky se zrodil z našeho velkého koníčku – skateboardingu,“ uvádí se na webových stránkách společnosti. Ve firmě působí aktivní skateboardisté, kteří se účastní domácích i světových soutěží. „Díky tomu máme přehled o tom, kam směřuje vývoj, o funkčnosti a technických detailech nemluvě. Samozřejmostí je neustálý vývoj designu a konstrukcí překážek,“ ujišťují tvůrci sportovišť, kteří právě budují skateparky v Sokolově a v Jihlavě. Nedávno dokončili sportoviště v Hrobčicích a v Českých Budějovicích, za sebou mají už stovku realizovaných staveb.

společnost Mystic Constructions vubuduje skatepark zdroj:MC

Za vybudování skateparku Šumperk zaplatí 7 236 494 korun včetně DPH. V rozpočtu pro příští rok však radní chtějí na sportoviště vyčlenit osm milionů. Kromě vlastního skateparku plánují také chodníky, veřejné osvětlení a hřiště. „Je možné, že nějaké práce, jako například odstranění zeminy, se stihnou ještě letos, jejich větší část by se však měla provést v příštím roce. Pokud bude přát počasí, zahájí se v dubnu, hotovo by mohlo být v červnu,“ odhaduje Holub.část popisu projektu zdroj mus

Prkýnkáři v Šumperku tak konečně získají kýžené zázemí. „Tento druh sportoviště ve městě chybí. Skateboardisty je možno vidět na nejrůznějších místech, kde ohrožují sebe a mnohdy i kolemjdoucí. Vybudování bezpečného sportoviště matkám prkýnkářům konečně přinese klidné spaní,“ soudí obyvatel Šumperka.

Autor: red.,V.Krejčí

Fotogalerie

ilustrační snímek               zdroj foto:archiv M.C.

Další články z rubriky

Exkluzivní Fotogalerie

Mikulov bavil Šumperk I.

Mikulov bavil Šumperk I.

Fotek: 36
Přidáno: 13.05.2019

Mikulov bavil Šumperk II.

Mikulov bavil Šumperk II.

Fotek: 42
Přidáno: 13.05.2019

Velikonoce na zámku Velké Losiny

Velikonoce na zámku Velké Losiny

Fotek: 23
Přidáno: 20.04.2019

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.