Zdravotní indispozice řidiče během jízdy

24.04.2024 - Zdravotní indispozice řidiče během jízdy - Skončila...

Šumperští sportovci na gymnastických závodech brali stříbro

19. listopadu 2016 - 15:35

Report ze závodů

GK Šumperk zdroj foto: oddíl

Šumperské gymnastky se počátkem listopadu zúčastnily Poháru studentstva v Bučovicích. Závodu se zúčastnilo 23 družstev z České republiky, Slovenska a Rakouska.

Šumperk reprezentovala děvčata z GK Šumperk.

Jejich obtížné sestavy se neobešly bez chyb a pádů, což je stálo absolutní prvenství, a tak si odvezly „ pouze stříbrný pohár“. Trenérky Silvie Urbanová a Helena Konopová byly s výkonem svěřenkyň spokojeny, protože nové prvky zvládly na jedničku. Výkon Klárky Peterkové stačil v konečném součtu jednotlivkyň na druhé místo, Sabina Žandová skončila jedenáctá, Kateřina Freidlová sedmnáctá a Julie Hvižďová devatenáctá z celkového počtu šestašedesáti závodnic.

Gymnastický klub Šumperk ve dnech 12. – 13. listopadu pořádal další ročník gymnastického  závodu - Memoriál R. Pauly a O. Šišky, který je soutěží družstev i jednotlivců ve sportovní gymnastice žáků.

Na tento závod přijalo pozvání celkem třináct oddílů, nejen z České republiky ale i ze Slovenska a Polska.

V kategorii mladší žáci(- r. 2005 a mladší) do závodu nastoupilo celkem 11 družstev. Šumperk měl v této kategorii družstva dvě. Družstvo GK Šumperk A, které tvořili gymnasti Jakubík L., Skýva D. a Wagner J. , dosáhli na pěkné 6.místo . Druhé družstvo GK Šumperk B, ve složení Nevrkla M.a Spiller M., obsadili místo jedenácté. V hodnocení jednotlivců se v konkurenci 28 závodníků nejlépe umístil Wagner Jakub (15. místo), Skýva David (16. místo), Nevrkla Matouš (22. místo) Spiller Maxmilián (26. místo) Jakubík Lukáš, který se ještě zotavuje po zranění a vypustil cvičení na prostných (28 . místo).

Za kategorii starší žáci – r. 2002 a mladší závodil za GK Šumperk pouze Švejkovský Jakub a obsadil 9. místo v konkurenci dvaceti gymnastů.

Do nedělního finále na jednotlivá nářadí, se probojoval v kategorii mladší žáci - Jakubík Lukáš a to na nářadí hřib. V konkurenci hlavně závodníku ze Slovenska již nezaváhal a obsadil 2. místo.  Jakub Švejkovský v kategorii starší žáci se probojoval do finále na více nářadích: kůň, kruhy, hrazda – na všech ale obsadil 6. místo. Štěstí se na něj usmálo, až na bradlech tam předvedl svou převahu nad soupeři a obsadil 2. místo.

Autor: red., Dagmar Peterková, zdroj foto: oddíl

GK Šumperk                         zdroj foto: oddíl