Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Úterý 02. června 2020 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Exmanžel ženu vytrvale obtěžuje výhrůžkami

01.06.2020 - Exmanžel ženu vytrvale obtěžuje výhrůžkami -...

Počasí

02.06.2020 - Úterý

Teplota: 17 / 8 - Oblačno

03.06.2020 - Středa

Teplota: 20 / 9 - SkoroJasno

Zde je místo pro Vaši reklamu

Šumperští tanečníci jsou úspěšní na domácích i mezinárodních soutěžích

23. května 2018 - 10:18

Zpět na seznam článků

Klub má třicet aktivních členů a rád přivítá další zájemce

Šumperští tanečníci jsou úspěšní na domácích i mezinárodních soutěžích

Šumperští tanečníci jsou úspěšní na domácích i mezinárodních soutěžích zdroj foto: K. Sokolová

Klub sportovního tance NEXT Šumperk zahájil svoji činnost před sedmi lety a nyní má již přes třicet aktivních členů, od malých dětí v přípravce, přes juniorské páry třídy C, D a E, až po dospěláky (od šestnácti let), kteří již mají vytančenou třídu B.

Mezi mimořádně úspěšné páry patří Jan Sokol a Adéla Ondráčková, C/C. Jejich nejnovějším úspěchem je parádní sedmé místo na mezinárodní soutěži OPEN Olomouc v sobotu 19. května, kde se v mezinárodní konkurenci probojovali do semifinále mezi nejlepších dvanáct párů a následně vytančili sedmé místo a porazili tak i páry třídy B.  Ve standardních tancích mají za poslední měsíc několik medailí a tím již mají nadosah třídu B, nejvyšší třídu, kterou mohou ve svém věku mít. Jako jediný pár ze Šumperka se nominovali na všechna tři Mistrovství ČR v letošním roce (latině, standardu i kombinaci deseti tanců). A protože mistrovství již proběhla, můžeme gratulovat k úžasnému 16. místu ve standardu z šestatřiceti nominovaných párů a neméně super devatenáctém místu v Desítce - kombinace deseti tanců (latina + standard).

 Jan Sokol a Adélka Ondráčková zdroj foto: K. Sokolová

Další úspěšný pár tvoří Vít Řezník a Nikola Saňáková, B/B -  spolu tancují necelý rok. Vítek je člen klubu NEXT, Niky je členka Klubu tanečního sportu Šumperk. Střídavě reprezentují oba kluby, ve kterých také střídavě trénují. Na jaře letošního roku vyrazili na první společné soutěže a začali sklízet úspěchy a medaile. Ve standardu i v latině již mají našlápnuto do nejvyšší národní třídy A. Na mezinárodní soutěži OPEN Olomouc se jim v latině podařilo získat velice krásné 43. místo z třiapadesáti párů ve velké konkurenci a ve standardu také několik párů porazili.

Vít Řezník a Nikola Saňáková zdroj foto: K. Sokolová

Tancují spolu rok, ale úspěchy jsou jasně doložitelné u páru Jan Svítil a Alžběta Sokolová, B/ B. Po pár měsících společného tréninku získali třídu B v latinskoamerických tancích, kdy třídou C doslova proletěli během tří měsíců a na osmi soutěžích získali sedm krát zlato a jeden krát stříbro ze sedmnácti párů, a to i v mezinárodní konkurenci. Jenda je členem KST Quick Olomouc, Bety je členka NEXTu a střídavě trénují u nás a v Olomouci. Letos v dubnu si dotančili pro další tři zlata ve standardních tancích, a i v nich tak získali třídu „B“. V latině již pomalu vykročili do třídy A.

Jan Svítil a Alžběta Sokolová zdroj foto: K. Sokolová

Za úspěchem tanečníků klubu stojí nejenom velké úsilí, dřina na trénincích, spolupráce s externími trenéry Radimem Stupkou a Terezou Jendrulkovou, ale i účast na soustředěních v nejlepších klubech České republiky, kam tanečníci pravidelně dojíždějí.

Klub sportovního tance NEXT má pět tanečních párů třídy E a D, kteří také soutěží, začínající páry a přípravku pro malé děti.

Autor: red., K. Sokolová, zdroj foto: K. Sokolová

Fotogalerie

Šumperští tanečníci jsou úspěšní na domácích i mezinárodních soutěžích    zdroj foto: K. Sokolová

Další články z rubriky

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.