Pondělí 25. března 2019 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Modernizace přerovského muzea vyšla na dvaapadesát miliónů korun.

24.03.2019 - Modernizace přerovského muzea vyšla na dvaapadesát...

Počasí

Počasí se nepodařilo načíst.

Nemocnice oční

Šumperští žáci opět pořádají sbírku pro pejsky v útulcích

29. září 2015 - 10:26

Zpět na seznam článků

Psí tlapka 2015 pomáhá a letos nabídne také soutěž

Již brzy se bude moci šumperská veřejnost pět zapojit do dalšího ročníku dobročinné sbírky Psí tlapka, kterou již po čtvrté pořádá spolek Jokes&Games, jež pořádá v Šumperku pro malé děti zábavné akce, soutěže a hry.

plakát zdroj: spolek J&G

Sbírka, která vloni zaznamenala obrovský zájem veřejnosti, započne 7. října a potrvá až do 4. listopadu. Během těchto dnů mohou děti a dospělí ze Šumperka darovat granule, piškoty, různé psí hračky, konzervy, misky a vše ostatní, co by se pejskům v útulku mohlo hodit. „Sbírku pořádáme již po čtvrté a pokaždé se přesvědčujeme o tom, jak je šumperská veřejnost nesobecká a štědrá ku pomoci pejskům, kteří nemají domov. Díky těmto vlastnostem se zatím pokaždé dokázalo nashromáždit několik kilo granulí, piškotů a ostatních krásných věcí, které udělali pejskům v útulku radost," uvedl za organizátory Jakub Gloza.

organizátoři akce - spolek Jokes&Games foto: sumpersko.net

Sběrným místem, kde se dary pro pejsky přijímají, se i letos stala Základní škola Jednička na ulici Dr. E. Beneše 1 a Středisko volného času Doris, kde se dary budou odevzdávat na Komíně v recepci. Výtěžek ze sbírky poputuje do vybraného psího útulku.

sběrné místo na Komíně foto: sumpersko.net

Letos se spolek rozhodl vyhlásit u příležitosti Psí tlapky i soutěž pro děti. Úkolem soutěže „Nabarvi psí tlapku“, je vymalování či nabarvení černobílé psí tlapky, stopy.

soutěž zdroj: spolek J&G

Kartičku s ní si můžou všichni zájemci vyzvednout na Komíně v recepci nebo si ji doma jednoduše nakreslit na formát papíru A6-A4. No, a pak je to jednoduché, prostě tuto stopu vybarvit či vymalovat. „Jak se říká, v kreativitě se meze nekladou, i proto ji děti můžou vykreslit čímkoliv, pastelkami, fixami, voskovkami, jak je prostě napadne. Do psí stopy můžou také něco nakreslit, necháme se překvapit,“ řekl předseda spolku Jokes&Games.

kartička zdroj:spolek J&GJakmile bude stopa vymalovaná, nezbývá už nic jiného než ji odevzdat opět v recepci nebo ji vhodit přímo do schránky spolku, která se nachází na Komíně. „Na výherce čekají nejen hodnotné ceny od sponzorů spolku, ale také účast při předávání výtěžku sbírky v útulku," upřesnil Jakub Gloza.

Autor: red., J. Gloza

Fotogalerie

Další články z rubriky

Štefan Margita koncertuje v Šumperku

Štefan Margita koncertuje v Šumperku

Významný operní pěvec zavítá v premiéře do kulturního domu

Mladá žena z Mohelnicka opakovaně zneužívá linku tísňového volání

Mladá žena z Mohelnicka opakovaně zneužívá linku tísňového volání

Za přestupek ji hrozí pokuta až dvě stě tisíc korun

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.