Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Středa 22. března 2023 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Jednotky hasičů zachránily studenty z 10. patra kolejí

21.03.2023 - Jednotky hasičů zachránily studenty z 10. patra kolejí -...

Počasí

22.03.2023 - Středa

Teplota: 14 / 4 - obcasny-Déšť

23.03.2023 - Čtvrtek

Teplota: 18 / 8 - Zataženo

Zde je místo pro Vaši reklamu

Surová vražda mezi důchodkyněmi

21. ledna 2013 - 11:47

Zpět na seznam článků

Jak dopadlo, když se "holky" popraly. Případ z roku 1960

Surová vražda mezi důchodkyněmi

ilustrační snímek zdroj foto:sumpersko.net

Sedmdesátiletá Anička neměla lehký život. Po osvobození, v roce 1945 se přistěhovala do Svitav, kde bydlela po různých pronájmech. Pracovala u technických služeb - zametala ulice. Od roku 1957 byla v důchodě. V říjnu 1960 se seznámila s pětasedmdestátiletou Dášou. Slovo dalo slovo a na základě vzájemných sympatií nabídla Dáša Anně, aby se k ní nastěhovala, že vše bude pro obě starší dámy snažší.

To ovšem v té době ještě nevěděla, že si domů nastěhovala vraha. Dáša nebyla v místě bydliště zrovna nejoblíbenější. Časté popíjení alkoholu a chlapi, kteří ji provázeli na každém kroku, bylo trnem v oku. Ani vysoký věk ji nezabránil v provozování sexuálních praktik.
Nová kamarádka Anička samozřejmě nebyla také žádná světice. Přistěhování ke své starší kamarádce brala spíše jako šanci na lepší život. Neuplynuly ani čtyři měsíce a druhého ledna 1960 došlo mezi Dášou a Annou k hádce kvůli penězům za nájem. To co si "děvčata" mezi sebou ve zlosti řekla, bylo spíš ve stylu otrlého kopáče.

Na podporu své argumentace si Dáša vzala kuchyňský nůž, ale Anička nezůstala pozadu a ze stolu sebrala kladivo, kterým vší silou uhodila Dášu do hlavy. Ta po tomto úderu začala couvat, až upadla na postel, kde začala chrčet.  Anička bez sebemenšího zaváhání přikročila ke své těžce zraněné kamarádce se slovy: „Na, tady máš ty bestie!“. Dvě tvrdé rány do hlavy ukončily život Dáši.

Po spáchané vraždě začala Anna horečně přemýšlet, jak naloží s mrtvolou. Kopat nějakou jámu na uložení těla se jí nechtělo. Rozhodla se, že Dášu rozčtvrtí a postupně spálí v kuchyňských kamnech. Ještě večer začala svůj plán naplňovat. Menší kosti, které při spalování neshořely, roztloukla a potom vynesla společně s popelem do nedaleké sběrny smetí. Následoval důkladný úklid v místnosti, kde byla spáchána vražda. Další kroky Aničky směřovaly k zahlazení stop formou legendy, že Dáša odjela někam ku Praze. Samozřejmě podle Aničky za chlapem.
Všechno prasklo, až na základě oznámení listonoše, který nemohl doručit Dáše důchod. Listonoš vše oznámil a po Dáše bylo vyhlášeno pátrání.

Kriminalistům se po několika dnech podařilo celý případ vyřešit a z trestného činu vraždy byla obviněna právě Anička. Ta se snažila zpočátku mlžit, zapírat, nemluvit, ale pod tíhou důkazů z místa činu nakonec vraždu své spolubydlící přiznala. Okresní soud ve Svitavách nakonec Aničku odsoudil na dvanáct let nepodmíněně. Vzhledem k jejímu věku to bylo pro ni doživotí.

Autor: sol

Fotogalerie

ilustrační snímek          zdroj foto:sumpersko.net

Další články z rubriky

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty   |    Nastavení souborů Cookies

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.

Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.