Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Úterý 27. července 2021 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Náboje byly schované za střešním trámem

27.07.2021 - Náboje byly schované za střešním trámem - Nálezce je...

Počasí

27.07.2021 - Úterý

Teplota: 26 / 17 - Oblačno

28.07.2021 - Středa

Teplota: 25 / 16 - Bouřky

Zde je místo pro Vaši reklamu

Svatba v nemocnici, přímo na prodním sále? Pro Fakultní nemocni Olomouc žádný problém.

16. října 2011 - 00:23

Zpět na seznam článků

Nevěstě začaly kontrakce, svatba se musela přesunout do Fakultní nemocnice Olomouc přímo na porodní sál

Svatba v nemocnici, přímo na prodním sále? Pro Fakultní nemocni Olomouc žádný problém.

svatba na porodním sále v FN Olomouc

Fakultní nemocnice Olomouc- svatba 14. 10. 2011– Svatbu přímo na porodním sále dnes zažila olomoucká porodnice. Těhotná nevěsta musela být přijata, protože jí začaly kontrakce a hrozilo, že by dítě přišlo na svět předčasně. Příbuzní se dohodli s oddávajícím a s personálem Porodnicko-gynekologické kliniky Fakultní nemocnice Olomouc a narychlo přemístili obřad z olomoucké radnice do porodnice.

„Na porodním sále jsme svatbu ještě nezažili, je to neobvyklá situace i pro nás,“ uvedl přednosta kliniky prof. MUDr. Radovan Pilka, Ph.D. Několik svatebních obřadů prý už ale dříve proběhlo na oddělení, kde leží ženy v rizikovém těhotenství. „Nevěsta je teprve v devětadvacátém týdnu těhotenství, včera odpoledne jsme ji přijímali, protože u ní začaly kontrakce. Podařilo se nám rizikový stav zvládnout, a děláme všechno pro to, aby se dítě nenarodilo příliš brzy,“ konstatoval prof. Pilka.

Ženich Jan Kadlčík z Olomouce dorazil do porodnice jen pár minut před obřadem, který začínal podle plánu ve 13 hodin. Měnilo se pouze místo. „Ráno jsem všechno na olomoucké radnici domluvil, vyšli nám vstříc. Jsem teď trochu nervózní, ale snad všechno dobře dopadne. Termín porodu máme až na konci prosince, čekáme holčičku, bude to Terezka,“ prohlásil sedmadvacetiletý Kadlčík. Obřadu se účastnili rodiče nevěsty i ženicha, svědci a nejbližší rodina. Přihlížel i personál kliniky. Neobvyklé prostředí komentovala s humorem i oddávající PhDr. Eva Baslerová. „Vítám vás na tomto neobvyklém místě, nikdo jsme asi nečekali, že se sejdeme právě tady,“ podotkla během své řeči k novomanželům.

Nevěsta Hedvika Jančíková byla ustrojena ve svatebních šatech, musela ale celou dobu stát u lůžka a i během obřadu jí do žíly kapala infuze zavěšená na stojanu vedle ní. „Mám asi horečku, ale je to neskutečně krásný pocit,“ prohlásila sedmadvacetiletá nastávající maminka z Olomouce bezprostředně po novomanželském polibku na porodním sále. Doma na ni ještě čekají tři synové ve věku čtyř, pěti a sedmi let. „Rodička teď musí zůstat hlavně v klidu, domů se určitě pár týdnů nepodívá, ale věříme, že dítě bude v pořádku,“ dodal prof. Pilka, který byl rovněž mezi gratulanty na porodním sále a potřásl rukou novomanželům.

  

Autor: redakce,FN Olomouc

Fotogalerie

svatba na porodním sále v FN Olomouc
svatba na porodním sále v FN Olomouc

Další články z rubriky

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.