Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Pátek 28. ledna 2022 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Vloni inspektoři zjistili jediný nevyhovující burčák

28.01.2022 - Vloni inspektoři zjistili jediný nevyhovující burčák -...

Počasí

28.01.2022 - Pátek

Teplota: 2 / 0 - prehanky-Sníh

29.01.2022 - Sobota

Teplota: 4 / -1 - Sníh

Zde je místo pro Vaši reklamu

Svátky energetiků?

21. prosince 2021 - 06:47

Zpět na seznam článků

Stovky budou v práci, další v pohotovosti u mobilu

Svátky energetiků?

ilustrační snímek zdroj foto: archiv V. Sobol

Výrobu elektřiny a její distribuci budou na severní a střední Moravě během vánočních svátků zajišťovat denně stovky zaměstnanců Skupiny ČEZ. Svátky stráví v práci směnaři, dispečeři i podnikoví hasiči z nepřetržitých provozů Elektrárny Dětmarovice, obsluha přečerpávací vodní elektrárny Dlouhé stráně, operátoři call centra v Zábřehu na Moravě i montéři. Na to, aby o Štědrém dnu „nezhasly“ vánoční stromečky a televize s pohádkami, bude v celé republice dbát více než tisíc dvě stě zaměstnanců.

Ani přečerpávací vodní elektrárna Dlouhé stráně v Jeseníkách nezůstane během Vánoc a na přelomu roku bez obsluhy. „Dvanáctihodinové směny slouží elektrikář a údržbář strojního zařízení. Technik elektrárny je v pohotovostním režimu pro případ řešení vážnějších mimořádných událostí,“ vypočítal šéf elektrárny Vítězslav Chmelař.

Oprava poruchy v zimním období zdroj foto: V. Sobol

Štědrovečerní večeři i oslavy konce starého a příchodu nového roku si budou muset nechat ujít také někteří pracovníci call centra v Zábřehu na Moravě. Provoz o Vánocích a na Silvestra je slabší, lidé hlásí zejména poruchy, ale i tak je potřeba na každý sváteční den kolem dvaceti operátorů. Týmy se střídají. Ti, co mají službu na Vánoce, jsou s rodinou a přáteli na Silvestra. Poslední den v roce je provoz call centra obvykle vyšší, a proto bude v práci přes šedesát operátorů. „Někteří klienti navíc nevolají proto, aby nahlásili nějaký požadavek nebo poruchu, ale chtějí operátům popřát hezké svátky a klidnou službu,“ vysvětlil šéf zábřežského call centra Pavel Jech.

Dalších zhruba šedesát provozních elektromontérů a techniků bude držet pohotovost doma, aby na severní a střední Moravě „nezhasly“ vánoční stromečky a televize s pohádkami. „Splnit nároky na bezporuchový provoz distribuční sítě o vánočních svátcích totiž vyžaduje nepřetržitou připravenost pohotovostních čet, které musí okamžitě vyrazit do terénu a odstranit případné poruchy na vedení. Počty lidí v pohotovosti se upravují podle aktuální předpovědi počasí, hrozící silný vítr nebo nepříznivé podmínky znamenají navýšení o další desítky pracovníků ČEZ Distribuce i smluvních partnerů,“ přiblížil mluvčí Vladislav Sobol.

Autor: red., V. Sobol, zdroj foto: V. Sobol

Fotogalerie

ilustrační snímek               zdroj foto: archiv V. Sobol

Další články z rubriky

Exkluzivní Fotogalerie

Zima v Jeseníkách 2021

Zima v Jeseníkách 2021

Fotek: 18
Přidáno: 19.12.2021

Čarovný les a BUBU CESTA II.

Čarovný les a BUBU CESTA II.

Fotek: 73
Přidáno: 11.11.2021

Čarovný les a BUBU CESTA I.

Čarovný les a BUBU CESTA I.

Fotek: 74
Přidáno: 11.11.2021

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty   |    Nastavení souborů Cookies

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.

Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.