Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Úterý 05. prosince 2023 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Opilá řidička narazila do údržbového vozu

04.12.2023 - Opilá řidička narazila do údržbového vozu - Kolize se...

Počasí

05.12.2023 - Úterý

Teplota: -1 / -3 - Sníh

06.12.2023 - Středa

Teplota: 0 / -2 - Oblačno

Zde je místo pro Vaši reklamu

Svěcení zvonu v Bludově

31. října 2023 - 10:37

Zpět na seznam článků

Zahájení výstavy Zvony, zvonky, zvonečky

Svěcení zvonu v Bludově

pozvánka zdroj: KD Bludov

Výstavou Zvony, zvonky, zvonečky, svěcením zvonu a přednáškou letos netradičně zahájí advent. Veřejnost se seznámí nejen se soukromou sbírkou Dušana Březiny i zvonem Marie, který nechal odlít na počest své maminky a který se dočká slavnostního posvěcení, ale bude mít možnost zhlédnout také exponáty z Uměleckého zvonařství Dytrychová z Brodku u Přerova. Slavnostní zahájení se uskuteční 18. listopadu v patnáct hodin.

Zvony mají zvláštní místo v historii obce Bludov. Ve zdejším kostele sv. Jiří se nachází velký zvon svatého Jiří, menší zvon Panna Maria, zvon Umíráček, zasvěcený svaté Barboře i zvon Poledník, na němž je vysekán nápis Blauda. „Pro úplnost je potřeba uvést, že dosud nebyl obnoven zvon Cyril a Metoděj. Snad se podaří uspořádat veřejnou sbírku na jeho obnovu. Stejný počin se povedl bratrům Pohlovým z Bludova, kteří se zaplatili v roce 2012 obnovu zvonu Dominik do katedrály sv. Víta, sv. Václava a sv. Vojtěcha,“ uvedla ředitelka KD Bludov Barbora Houšková.

V sobotu 18. listopadu posvětí P. Otto Sekanina zvon Marie, který nechal sběratel Dušan Březina odlít právě ve zvonařské dílně v Brodku u Přerova.

Autor: red., B. Haušková

Fotogalerie

pozvánka              zdroj: KD Bludov

Další články z rubriky

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty   |    Nastavení souborů Cookies

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.

Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.