Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Neděle 24. října 2021 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Z historie kuchyňských pomocníků

24.10.2021 - Z historie kuchyňských pomocníků - Pozvánka do...

Počasí

24.10.2021 - Neděle

Teplota: 9 / 0 - SkoroJasno

25.10.2021 - Pondělí

Teplota: 11 / 4 - Jasno

Zde je místo pro Vaši reklamu

Svérázný Irský bál ozdobí plesovou sezonu v Zábřeze

06. února 2013 - 15:54

Zpět na seznam článků

Čistokrevní irští setři a jejich majitelé mají vstup zdarma

Po několikaleté pauze se vrací do Zábřeha unikátní Irský bál, který je připomínkou blížícího se svátku sv. Patrika – patrona všech Irů.

„Povoleno je jakékoli oblečení, hlavní je, aby se v něm návštěvníci bálu cítili dobře. Převládat by ale měla zelená barva,“ naznačil charakter akce Vratislav Jarmar ze Zábřežské kulturní. Vše se bude odehrávat v irském duchu a tradici, účastníci bálu budou moci ochutnat například pravé irské pivo nebo irskou whisky. Čistokrevní irští setři a jejich majitelé se mohou těšit na vstup zdarma.

irský setr

Hudební hvězdou večera bude svérázná kapela Claymore hrající keltský rock inspirovaný skotskou a irskou muzikou a okořeněný o specifický zvuk skotských dud. Kapela ze Štětí měla loni v září velký úspěch u návštěvníků zábřežského podzmního jarmarku. S velkým napětím je očekáváno vystoupení špičkového tanečního souboru Fiách Bán, jenž se věnuje výuce irských lidových tanců.

„Taneční skupina, která přijede z Olomouce, bude nejenom tančit, ale i zvát k tanci a také návštěvníky bálu tento tanec vyučovat,“ upozornil Jarmar. Na bál dorazí rovněž hned dvě kapely za Šumperku, a to country skupina Boneville a populární Happy To Meet, kteří s úspěchem produkují mix irské lidovky a rockové muziky.

Vstupenky jsou k dispozici v obvyklých prodejních místech Zábřežské kulturní, a to i v Šumperku, Mohelnici, Štítech a Hanušovicích.

Autor: red.,zk

Fotogalerie

Další články z rubriky

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.